جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
اصول مهمی که در چیدمان میز باید رعایت کنید

اصول مهمی که در چیدمان میز باید رعایت کنید

چيدمان ميز را چک كنيد. برای چيدن ميز برای يک مهمانی رسمی ابتدا ديس ها و بشقاب های بزرگ و بعد بشقاب شام و بشقاب سالاد را بچينيد. چنگال ها را در سمت چپ و چاقوها و قاشق ها را در سمت راست قرار دهيد. به ياد داشته باشيد كه همه مهمان ها ابتدا بشقاب ها را برمی دارند و بعد به سراغ موارد ديگر می روند. روز قبل از مهمانی يک بار ميز خود را بچينيد و از آن عكس بگيريد تا در هنگام نياز به آن رجوع كنيد. اين مسئله استرس شما را در روز مهمانی كاهش می دهد.

از يک رنگ اصلی برای ميز استفاده كنيد. يک رنگ متاليک براق انتخاب كنيد كه به ظاهر ميز جلوه ای پيچيده و مدرن می دهد و يا می توانيد از پارچه هايی با رنگ خنثی استفاده كنيد كه سيمايی روستيک به فضای شما می دهد. هر چيزی كه انتخاب می كنيد در آن پالت رنگی را محدود كنيد كه اين كار زيبايی خاصی به ميز شما می بخشد.

از تعداد زيادی گل و شمع استفاده كنيد. وجود گل ها و شمع های بزرگ ممكن است در عكس زيبا باشد، اما در زندگی واقعی فقط باعث ايجاد مانعی در برابر چشمان مهمانان و سخت شدن جابه جايی غذاها می شود. به جای اين كار از دسته گل های كوچک و شمع های ريز استفاده كنيد تا طراحی شما تاثيرگذار و مناسب باشد. از گل های يک رنگ در يک گل دان جادار استفاده كنيد كه چيدن آن ها راحت باشد.

از بوفه برای چيدمان استفاده كنيد. آيا فكر می كنيد سرو غذاها و نوشيدنی ها در بوفه كار ساده ای است؟ چيدن نوشيدنی ها روی بوفه كه دسترسی آن ها برای مهمان ها راحت باشد، نياز به برنامه ريزی دارد. بشقاب ها را در رديف اول، ظروف مسطح و دستمال ها را در رديف دوم قرار دهيد و نوشيدنی ها را در يک ميز جدا بگذاريد. اگر فضای كافی در اختيار داريد، ميز بوفه را دور از ديوار بگذاريد تا مهمان ها بتوانند از هر دو طرف به آن دسترسی داشته باشند. از يک گل دان، چند شمع، و چند وسيله تزئينی استفاده كنيد. در ارتفاع ظرف های پذيرايی تنوع ايجاد كنيد.

با داشتن يک بار اضافه فضای بيش تری ايجاد كنيد. در يک مهمانی بزرگ، غذا به تنهايی ميز را شلوغ می كند، به همين دليل برای آسان شدن كارها از يک بار اضافه استفاده كنيد. ممكن است از بوفه يا ميز برای سرو غذا استفاده كنيد، در هر دو مورد يک ميز در نزديكی ميز اصلی قرار دهيد تا بر روی آن ها بتوانيد نوشيدنی ها را بگذاريد.

از گل و گياه استفاده كنيد. آيا به تزئينات ديگری نياز داريد؟ می توانيد از چند گل دان، گياه، و يا درختچه های كوچک برای تزئين ميز خود استفاده كنيد. تمام كاری كه بايد بكنيد اين است كه آن ها را مرتب روی ميز قرار دهيد. فقط در انتخاب اين تزئينات سليقه به خرج دهيد و آن هايی كه ظاهری پاكيزه تری دارند را انتخاب كنيد.

ذائقه شخصی خود را با چند كارت ساده به ميز اضافه كنيد. چيزهای كمی معمولا خاطره انگيز می شوند. بر روی يک كارت كوچک با خط خود بنويسيد و آن را با یک ريسمان زيبا به يک گلابی، انار، كاج، و يا دستمال وصل كنيد.

می توانيد دکوری های را خودتان بسازيد. آيا ساختن دکوری ها از خريدن و چيدن شان سخت تر است؟ اگر می خواهيد وسيله ای را خودتان بسازيد از انجام آن در دقيقه ۹۰ خودداری كنيد. چند روز زودتر دست به كار شويد. زيبايی كه اين وسايل به ميز شما هديه می كنند متفاوت و خاطره انگيز خواهد بود.

وسايل گمشده را پيدا كنيد. اكنون زمان آن رسيده كه اشيای كوچكی كه را كه هنگام نياز در دسترس نيستند پيدا كنيد: سه پايه ها، انبر يخ، انبر سالاد، و غيره. بشقاب ها و ظرف های ديگر را بشماريد تا از تعداد آن ها مطمئن شويد و بعد وسايل مورد نياز خود را در نزديک ترين قفسه و كمد بگذاريد. با اين كار هنگام مهمانی همه چيز در دسترس شما خواهند بود.

 

منبع: چیدانه

(Visited 28 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *