شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
رازهایی برای زندگی طولانی و شاد از زبان مسن‌ترین‌های دنیا

رازهایی برای زندگی طولانی و شاد از زبان مسن‌ترین‌های دنیا

اختصاصی چاره چی/ اگر می خواهید بدانید که راز داشتن زندگی طولانی و شاد چیست؟ باید بگوییم که پاسخ این سوال بستگی به این دارد که از چه کسی می پرسید. ما نگاهی به بهترین راه ­های گذراندن زندگی از دید مسن­ ترین افراد دنیا خواهیم داشت و رازهای زندگی طولانی شان را از آنها می پرسیم.

چون… چه کسی بهتر از این افراد برای مشاوره گرفتن!

فلاسی دیکی، ۱۱۰ ساله

بدون هیچ تعارفی، فلاسی دیکی، اهل واشینگتون، هیچ وقتی برای حرف های بیهوده ندارد. بعد از اینکه از او در مورد زندگی طولانی اش پرسیده شد، سریعا سر اصل مطلب رفت. با صورتی کاملا بی احساس توضیح داد: من نمیدانم، من نمی جنگم، من زندگی می­ کنم. جالب است بدانید که فعالیت مورد علاقه او چرت زدن است، که این نشان می دهد دیکی هم یکی مثل ماست.

اما مورانو، ۱۱۵ ساله

اما مورانو ایتالیایی که ۱۱۵ سال سن دارد، اعتقاد دارد زندگی طولانی اش را مدیون تخم مرغ خام و نبود مردان است. خیلی جدی! مسن ترین فرد در اروپا از زمان نوجوانی بعد از اینکه دکترش برای مقابله با کم خونی به او گفت، تخم مرغ خام می خورد (او قبلا روزی ۳ تخم مرغ می خورده، اگرچه حالا تعداد تخم مرغ هایش را به روزی ۲تا کاهش داده). مورانو می­ گوید که بعد از ازدواج ناموفقش که در سال ۱۹۳۸ پایان یافت، خواستگاران زیادی داشته اما هرگز آرزوی ازدواج با هیچ یک از آنها را نداشت. او به نیویورک تایمز گفت: من نمی خواستم که کسی بر من سلطه داشته باشد.

جسی گلن،  ۱۰۹ ساله

این زن ۱۰۹ ساله مسن­ ترین فرد در اسکاتلند است و نصیحت او برای داشتن زندگی طولانی به طور تعجب آوری همانند مورانو است: مجرد ماندن و خوردن همان چیز برای سال های بسیار. او می گوید: راز زندگی طولانی من دور ماندن از مردان است. آنها بیش از حدی که ارزشش را داشته باشند، باعث دردسرند. من هم چنین همیشه خیلی ورزش میکردم، هر روز صبح یک کاسه فرنی گرم می خورم و هیچ وقت ازدواج نکردم.

میسائو اوکاوا، ۱۱۶ ساله

اوکاوا مسن ترین فرد زنده در دنیا بود (روحش شاد). بنابراین قطعا ما رازهای زندگی طولانی او را می نویسیم. سوشی، ریلکس کردن، و ۸ ساعت خواب در شب.

گرترود ویور، ۱۱۶ ساله

اگرچه خانم ویور هم دیگر بین ما نیست اما تا ۱۱۶ سالگی قدرتمندانه پیش رفت. از نظر ویور، طرز برخورد شما با دیگران است که شما را جوان نگه می­ دارد. او به تایم گفت: مهربانی (رمز است)، با مردم درست برخورد کنید و طوری که دوست دارید آنها با شما خوب باشند، با آنها خوب باشید.

سوزانا موشت جونز، ۱۱۵ ساله

رمز زندگی کردن تا ۱۱۵ سالگی چیست؟ بیکن و فرزند نداشتن. به نقل از تایم، جونز هر روز صبح بیکن می­ خورد و هیچ وقت فرزندی نداشته، اما درآمدش برای پرداخت شهریه دانشگاه برادرزاده و خواهرزاده هایش پس ­انداز کرده است.

ویولت موسه براون، ۱۱۷ ساله

او به نام «عمه وی» شناخته شده است. این زن جامائیکایی نخوردن سه چیز را به عنوان کلید سن زیادش بیان می­ کند. براون می گوید: واقعا و حقیقتا، وقتی مردم از من می پرسند که چه خوردم و نوشیدم که زندگی طولانی داشتم، به آنها می گویم که من همه چیز می خورم، غیر از گوشت خوک و مرغ و البته رام (نوعی نوشیدنی الکلی) هم نمی نوشم.

منبع: marieclaire.com

مترجم: سارا خانعلی زاده

(Visited 85 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *