پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
۸ راهکار ساده برای بزرگتر نشان دادن منزل!

۸ راهکار ساده برای بزرگتر نشان دادن منزل!

اگر شما هم منزل بزرگی ندارید ولی دوست دارید بتوانید فضای منزل تان را بزرگتر نشان دهید با ما همراه باشید، تا به شما بگوییم چگونه می توانید با روش های چیدمان وسایل و نور پردازی  و رنگ آمیزی از فضای بیشتری برخوردار باشید.

حتما شما تا به حال بار ها و بار ها دکراسیون خانه خود را تغییر داده اید و برای آن نقشه های مختلفی کشیده اید، اما آیا به نگام تغببر دکراسون منزل خود استراتژی بزرگ تر نشان دادن منزل و خانه را هم در نظر گرفته اید؟ در انتخاب رنگ ها و اشکال چطور؟ به نظر میرسد کمی خانه خود را بزرگ تر نشان دادن کار سختی نباشد، با ما همراه باشید.

۱- استفاده از آینه:
یکی از بهترین ترفندها برای دوبرابر نشان دادن فضا ،استفاده از آینه است. یک آینه ی بزرگ را به دیوار فضایتان بیاویزید، آینه یک مسیر کانونی را ایجاد و منعکس خواهد کرد.

یک آینه با سایز بزرگ، فضای شما را بازتر نشان خواهد داد؛ آینه با انعکاس فضا در خود، درواقع فضای شما را دوبرابر خواهد کرد، همینطور با انعکاس نور مصنوعی و یا نور طبیعی در آینه ،فضای شما دوبرابر روشن تر و باز تر دیده خواهد شد، با قرار دادن آینه ای در برابر دیوار بزرگ، طول مسیر را طویلتر و بزرگتر نمایش دهید، همچنین می توانید با قراردادن آینه ای در مقابل پنجره، نور دریافتی را دوبرابر به فضا تحویل دهید.

مدل-آینه

۲- نور پردازی مناسب، کلید اساسی بزرگتر نشان دادن فضا:
برای هدایت نور طبیعی بیشتر به فضا،پنجره ها را با پرده های نازک و از جنس حریر بپوشانید ویا پرده را کاملا از مقابل نور طبیعی کنار بکشید,درصورتی که منظره ی پنجره نازیباست،میتوانید از تعدادی گیاه در مقابل پنجره استفاده کنید.
در صورتی که نور طبیعی کافی در اختیار ندارید، می توانید از انواع  ال ای دی و پروژکتورها برای روشن کردن نقاط تاریک استفاده کنید ،قطعا از معجزه ی این اجزا شگفت زده خواهید شد؛ دقت کنید که فضا هرچقدر روشنتر باشد و نقاط تاریک کمتری درآن باشد، بطور طبیعی بزرگتر و محیط گرمتر بنظر می رسد. با باز نگه داشتن پنجره ها میتوانید فضای بیرون و درون را بهم متصل کرده و درنتیجه فضای بیشتری را بدست آورید.

۳- استفاده از تکنیک رنگ های روشن و ایجاد تضاد هوشمندانه:
این یک حقیقت روشن است که استفاده از رنگهای روشن و براق، باعث انعکاس نور در فضا شده و فضا را بزرگتر نشان می دهند که شما باید در نظر بگیرید و همچنین رنگ های تیره با جذب نور،فضا را کوچکتر نشان می دهد. در رنگ آمیزی سقف ها از رنگ های سفید براق استفاده کنید، همچنین می توانید با استفاده از پوستر های طرح دار برای پوشش سقف، چشم بیننده را به سمت بالا جلب کرده و فضا را بزرگتر نشان دهید.
دقت کنید که همیشه استفاده از اشیای همرنگ در محیط فضا را پیوسته و در نتیجه بزرگتر نشان میدهد، بنابراین سعی کنید مبلمان و اساسیه منزل را همرنگ و یا در طیف رنگ های نزدیک با رنگ دیوار تهیه کنید. در این میان می توانید با انتخاب یک میز ناهار خوری،کاناپه، و یا تخت در قسمت کانونی فضا با رنگی متضاد ،تضادی هوشمندانه ایجاد کنید و اشیا را دورتر از هم نمایش داده و فضا را بزرگتر جلوه دهید.بهتر است برای مثال از یک گلدان همرنگ با دیوار روی میز و یا کوسن هایی همرنگ دیوار بروی کاناپه ای با رنگ متضاد استفاده کنید

۴- طرح های شلوغ را فراموش کنید:
هنگام انتخاب کاغذ دیواری و فرش برای فضای کوچک،از خرید طرح های شلوغ و خشن بپرهیزید.طرح های پیچیده و پرنقش،فضای کوچک شما را بینظم تر و تنگ تر جلوه میدهند.سعی کنید طرح هایی را انتخاب کنید که رنگ و نقش ظریف و ملایم تری داشته باشند. برای بیشتر نشان دادن ارتفاع دیوار ،از کاغذ دیواری هایی با طرح عمودی استفاده کنید.

۵- از وسایل چندکاره استفاده کنید:
برای مثال،تختی که به عنوان کاناپه نیز کاربرد دارد،کمدی که به عنوان میز چای خوری نیز استفاده دارد؛مبلمانو تخت با کشوهای مخفی؛با اینکار در هزینه و  فضا صرف جویی خواهید کرد.

۶- از روش چیدمان باز استفاده کنید:
با قرار دادن مبلمان بزرگ در مقابل و راستای دیوارهای بزرگ، مسیر رفت و آمد و جریان انرژی را باز بگذارید. بااینکار فضا بسیار بزرگتر از آنچه که هست جلوه می کند.

۷- از بی نظمی بپرهیزید:
اگر فضای زندگی شما محدود و کوچک است ،بنابراین وسایل شما نیز باید در سایز و تعداد محدود انتخاب شود،وسایل بدون کاربرد و باسایز بزرگ را از اتاق خود خارج کنید. اتاق شلوغ و بینظم و مملو از وسایل اضافی ،به اندازه ی نصف یک اتاق منظم دیده  میشود .از قرار دادن اکسسوری بیش از حد و تابلو های زیاد در فضای کوچک بپرهیزید.سعی کنید در هر اتاق یک وسیله ی بزرگ را کانون قرار داده و چیدمان را به سمت آن وسیله دکور کنید،برای مثال در اتاق خواب،تخت را نقطه ی کانونی قرار دهید ،و در اتاق نشیمن،میز ناهارخوری.

۸- استفاده از یک کتابخانه ی بلند که از زمین تا سقف کشیده شده باشد، سقف را بلندتر نشان می دهد:
از مبلمان با مدل دسته های باز و پایه های بدون پوشش استفاده کنید تا نور و انرژی در زیر ان جریان داشته باشد،استفاده از میزهای شیشه ای بسیار در بازتر نشان دادن فضا موثر هستند.

(Visited 46 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *