جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
۵ راز و رمز سلامت پوست در میان زنان کره ای

۵ راز و رمز سلامت پوست در میان زنان کره ای

اختصاصی چاره چی/ زنان کره ای به داشتن پوستی لطیف و زیبا مشهورند و یکی از اصلی ترین دلایل آن توجه و مراقبتی است که از دوران کودکی نسبت به پوستشان و سلامت آن دارند در این مطلب به چند نکته مهمی که آنها در ارتباط با پوستشان در نظر می گیرند می پردازیم.

۱- شستشوی روزانه

آنها چندین بار در طول روز از کرم ها و ژل های شستشو برای پاک کردن کرم ها، ضد آفتاب و میکاپ استفاده می کنند تا چربی اضافه حاصل از این مواد و آلودگی های محیطی به پوستشان آسیب نرساند در این شوینده ها اغلب از روغن های ضروری مثل روغن زیتون استفاده می شود.

۲- لایه برداری

بعد از شستشو و آبکشی روزانه آنها لایه برداری را در برنامه شان قرار می دهند این کار کمک می کند تا با از بین رفتن سلول های مرده اکسیژن بیشتری به پوست رسیده و سلول های جدیدتری تشکیل شود و زخم ها یا جای جوش سریع تر بهبود یابد.

۳- تونر

کره ای ها معمولا از تونر کردن پوست برای از بین بردن مواد باقی مانده روی پوست و سلول های مرده استفاده می کنند تونر ها PH پوست را متعادل کرده و از اسیدی شدن آن جلوگیری می کنند این کار طراوت و شادابی بسیاری به پوست می دهد.

۴- کرم دور چشم

اغلب ما فکر می کنیم کرم دور چشم تنها در دوران میانسالی و پیری باید استفاده شود در حالی که کره ای ها از همان دوران جوانی از کرم های دور چشم برای جلوگیری از ایجاد خطوط و چین و چروک اطراف چشم ها استفاده می کنند این کار همچنین مانع از ایجاد رنگ دانه ها و تیرگی دور چشم در پیری می شود.

۵- ضد آفتاب

خانم های کره ای از همان دوران کودکی از ضد آفتاب استفاده می کنند به همین دلیل هم در صورت آنها کمتر کک و یا چین و چروک دیده می شود زیرا اشعه های مضر آفتاب موجب ایجاد دانه های رنگی و پیری زودرس پوست شما می شود.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.ehow.com

(Visited 24 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *