پنجشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۸
راهنمای خرید لباس شیردهی

راهنمای خرید لباس شیردهی

لباس های مناسب شیردهی
پس از تولد کودک، تا مدتی شکم حالت بارداری را حفظ می کند و ممکن است هنوز لباس های مدل بارداری را استفاده نمایید. گذشته از این ها یک شیردهی موفق لباس مخصوص و مناسب می طلبد.

سوتین شیردهی: به عنوان مثال اگر دقت کنید سوتین های معمولی یا لوکس از نوع بالابر سینه یا قاب دار و غیره اکثرا مناسب شیردهی نیستند و این نه تنها به لحاظ مدل آن ها بلکه از نظر جنس و استحکام آن است.

سوتین شیردهی دسترسی راحت نوزاد به سینه مادر را فراهم می نماید بدون اینکه مادر مجبور باشد سوتین را از روی سینه بالا برده یا کلا آن را از تن بیرون آورد. جنس آنها هم از موادی مرغوب از جمله کتان می باشد که هوا را به خوبی از خود عبور می دهند و مانع از ایجاد فشار بر روی سینه ها و جمع شدن شیر در نقاطی از سینه می شوند.

در بین سوتین های شیردهی به دنبال انواع با کاپ های داخلی سه گوش باشید چون زمانی که باز می شوند راحتی بیشتری در شیر دادن دارند علاوه بر این مدل هایی که لایه داخلی با ضخامت بیشتری دارند بهتر است، زیرا از تراوش شیر به لباس مادر جلوگیری می نمایند. همچنین بند های آن باید پهن و غیر استرچ و قابل تنظیم باشند.

لباس شیردهی: پوشیدن بلوزهای دکمه دار از بهترین گزینه ها برای شیردهی نوزاد است. این نوع بلوزها هم شیک و رسمی بوده و هم انواع اسپورت دارند وگزینه ای سریع و محفوظ برای شیردهی محسوب می شوند.

پیراهن یا بلوزهایی با یقه روی هم آمده و تی شرت های با یقه هفت هم مناسب شیردهی می باشند. از جدیدترین مدل هایی هم که به بازار آمده است تونیک هایی بابرشی افقی در وسط لباس است که شیردهی را خوب و آسان می کند.

شال مخصوص شیردهی: از جدیدترین محصولاتی که در طی سال های اخیر به بازار آمده است، شال مخصوص شیردهی است که دور گردن مادر حلقه شده کودک هم در آن قرار می گیرد و مانند حفاظی هم نوزاد را می پوشاند و هم سینه مادر را پوشش می دهد.

این محصول بدلیل کاربرد راحت آن و آسان تر بغل کردن نوزاد و همچنین پوششی برای سینه مادر بسیار مورد توجه قرار گرفته و خواهان زیادی پیدا کرده است.

مادران بیشتر در هنگام سفر و مهمانی ها از آن استفاده می کنند و رضایت مادران شیرده را به خوبی فراهم نموده است.

 

منبع: زندگی آنلاین

(Visited 219 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *