شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
این مواد غذایی روحیه و انرژی شما را تقویت می کنند

این مواد غذایی روحیه و انرژی شما را تقویت می کنند

اختصاصی چاره چی/ تحقیقات نشان داده خوردن غذاهای سالم و داشتن رژیمی متعادل می تواند انرژی شما را چند برابر کرده و روحیه تان را بهتر کند پس از این به بعد اگر احساس اضطراب یا افسردگی کردید مواد غذایی زیر را امتحان کنید.

– ماهی سالمون

ماهی ها دارای چربی های سالم هستند اما در میان ماهی ها سالمون سرشار از امگا۳ است و به مبارزه با افسردگی معروف است همچنین سالمون کمک می کند تا بهتر تمرکز کنید و احساسات بهتری را تجربه کنید.

– موز

موز میوه ای انرژی زا است و یکی از دلایلی که روحیه شما را بهتر کرده و از افسردگی و اضطراب جلوگیری می کند ویتامین B است همچنین موز به دلیل احساس سیری که به شما می دهد مانع از اضافه وزن و چاقی در شما می شود. خوردن یک موز در روز موجب احساس شادمانی در شما می شود.

– نارگیل

روغن موجود در نارگیل دارای ترکیبات مغذی است که منبعی از انرژی را برای شما فراهم می کند و یکی از بهترین مواد غذایی است که از بی حوصلگی و ضعف شما در طول روز جلوگیری می کند.

– تخم مرغ

تخم مرغ منبع سرشاری از آهن و پروتئین بوده و به دلیل آنکه میزان گلوکوز خون را ثابت نگه می دارد انرژی شما در طول روز حفظ شده و کمتر احساس خستگی و ضعف می کنید.


– آجیل

یکی از مواد غذایی که باید در رژیم غذایی روزانه تان قرار دهید آجیل و دانه های روغنی هستند زیرا دارای چربی های سالم و مورد نیاز بدن به خصوص در گردو است آجیل به آرامش بیشتر شما و خواب راحتتان کمک می کند و با هورمون استرس کورتیزول مبارزه می کند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.foodmatters.com

(Visited 11 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *