سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
این ۵ ماده غذایی کمک می کند بدنتان در طول روز هیدراته بماند

این ۵ ماده غذایی کمک می کند بدنتان در طول روز هیدراته بماند

اختصاصی چاره چی/ صرف نظر از فصل ها و تغییرات آن ها همه ما در معرض کمبود آب بدن هستیم و همین مساله منشا بسیاری از بیماری ها می شود اغلب اوقات فراموش می کنیم که در طول روز آب بخوریم به همین دلیل مواد غذایی وجود دارند که می توانند بدن شما را هیدراته نگه دارند.

۱- گریپ فروت

می توانید گریپ فروت را با شکر نارگیل مصرف کنید زیرا حدود ۹۱ درصد گریپ فروت آب است و علاوه بر این کلسترول و قند خونتان را پایین می آورد. همچنین این میوه اشتهای شما را کم کرده و به کاهش وزنتان کمک می کند.

۲- هندوانه

حدود ۹۲ درصد از هندوانه آب است و این میوه آبدار منبع غنی از آنتی اکسیدان ضد سرطان لیکوپن است که به خصوص در فصول گرم سال به دلیل گرمای هوا و تعریق بالا بهتر است از این میوه استفاده کنید تا دچار کم آبی نشوید.

۳- خیار

خیار مقدار زیادی آب دارد که در حدود ۹۶ درصد است که می توانید داخل ماست بدون چربی یا به همراه روغن زیتون استفاده کنید تا تاثیر بهتری داشته باشد.

۴- توت فرنگی

توت فرنگی دارای ۹۱ درصد آب است البته همه نوع توت ها میوه های آبداری هستند که برای هیدارته کردن بدن مفید هستند که در این میان تمشک، زغال اخته و توت فرنگی بیشترین آب را با ۸۵ درصد دارند.

۵- طالبی

طالبی حدود ۹۱ درصد آب دارد و در عین حال کالری کمی را جذب شما می کند مصرف روزانه این میوه نیاز بدن شما را به ویتامین های A و C را تامین می کند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.leaf.tv

(Visited 60 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *