چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
برای خرید راکت بدمینتون به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای خرید راکت بدمینتون به چه نکاتی باید توجه کرد؟

مهمترین گزینه در ورزش بدمینتون داشتن راکت مناسب این بازی می باشد . هر راکت بدمینتون ویژگی های متفاوتی دارد که هر فرد در هنگام خرید باید به این ویژگی ها توجه نماید .
200443178-001_xs
۱- صفحه راکت بدمینتون :  راکت های بدمینتون به دو شکل بیضی و مربع موجود می باشد که راکت بیضی شکل قدرت را بیشتر متمرکز می کند و راکت مربع شکل صفحه بزرگتری دارد. انتخاب نوع راکت در بازی شما بسیار می تواند تاثیرگذار باشد .

الف : راکت های بیضی شکل که نوع سنتی هستند و معمولا مرکز ثقل آن ها متمایل به پایین است و نقطه موثر این نوع راکت ها کوچک تر و متمرکزتر می باشد. طرفداران این نوع راکت ها به تمرکز نیرو و دقت آن ها علاقه دارند.
ب : راکت های ایزومتریک ( سر تخت ) : این راکت ها با صفحه مربع شکل از دهه ۹۰ به بعد عمومیت یافتند. خصوصیت آن ها بزرگ تر بودن منطقه موثر راکت است که پاسخگوی بهتری برای ضربات خارج از منطقه موثر می باشد.

۲- جنس راکت بدمینتون : راکت هایی که از آلومینیوم سبک و استیل ساخته شده باشند برای بازی کردن بسیار مناسب می باشند  و اگر می خواهید حرفه ای بازی کنید بهتر است از راکت هایی با جنس فیبرکربنی یا آیرو دینامیک استفاده کنید که بسیار سبک می باشند
2015-4u-82g-lindan-signature-badminton-racquet-national-team-traning-badminton-racket
۳- مرکز تعادل : محل مرکز تعادل یا همان بالانس راکت می باشد. هرچه مرکز ثقل راکت از دسته راکت دورتر باشد بازیکن هنگام ضربه احساس میکند سر راکت سنگین تر شده است. راکتهای سر سنگین اخیرا بیشتر عمومیت یافته اند زیرا نیروی گشتاور بیشتری به توپ وارد می کنند در حالی که راکت هایی که مرکز ثقل شان پایین تر است ، مانور پذیرتر هستند. هر بازیکن می بایست بسته به سطح مهارت و روش بازی خود راکت مناسبی را برگزیند.

۴- وزن راکت بدمینتون :  هرچه انعطاف کمتر باشد سرعت انتقال ضربه بیشتر می شود و کنترل ضربه کم می شود . میزان انعطاف پذیری بستگی به نوع و سطح بازی باریکن دارد . راکت ها با وزن های مختلف وارد بازار می شوند و به طور معمولی وزن راکت بدمینتون بینن ۸۰ تا ۹۵ گرم می باشد . وزن راکت تعیین می کند که بازیکن چه سرعتی را باید به راکت انتقال و حرکت دهد . راکت سبک را به راحتی می توان جا به جا کرد و حرکت داد ولی همیشه سبک بودن دلیل بر بهتر بودن نیست . در راکت سبک تعادل کمتر می باشد و باید به آن نیرو وارد کرد ولی راکت سنگین ذخیره انرژِی بیشتری دارد و عملکرد خوبی در انتقال نیرو به توپ دارد.

 

منبع: بانی اسپرت

(Visited 203 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *