دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
این توصیه ها را در ۲۰ سالگی جدی بگیرید

این توصیه ها را در ۲۰ سالگی جدی بگیرید

اختصاصی چاره چی / بسیاری از ما بهترین دوران زندگی مان را ۲۰ تا ۳۰ سالگی می دانیم زیرا اغلب ما در این زمان بانشاط تر هستیم، عاشق می شویم، درس می خوانیم، کار مورد علاقه مان را پیدا می کنیم و … اما در این دوران با توجه به تحرک و سوخت و ساز بیشتر بدن، باید مراقبت های بیشتری از خودمان داشته باشیم که ما در ادامه به این نکات اشاره می کنیم

۱- در این سن شما نباید از غذاهایی با چربی های سالم فاصله بگیرید زیرا در این زمان بدن به چربی بیشتری برای سوخت و ساز بهتر و سلامت و عملکرد مناسب مغز نیاز دارد.در صورت مصرف غذاهای پرچرب داشتن ۳۰ دقیقه تحرک بدنی توصیه می شود.

۲- به نیاز های بدنتان توجه بیشتری داشته باشید، ورزش کردن با جمع های دوستانه تاثیر بیشتری بر سلامت جسم و روحتان می گذارد . ورزش منظم در این سنین باعث افزایش متناسب وزن ،  پهنای شانه ها و قدرت عضلانی بیشتر می شود و شما با گذشت زمان بیشتر متوجه خواهید شد که انرژی را که در سنین ۲۰ تا ۳۰ سالگی داشته اید هیچ گاه تجربه نخواهید کرد و در این دوران داشتن عادات سالم ورزشی و دوری از سیگار و انواع دخانیات، بسیار بر آینده شما تاثیر گذار است.

۳- مراقبت بیشتری از پوستتان بکنید، به خصوص زمانی که آفتاب شدید است از کرم های ضد آفتاب و پس از آن از نرم کننده ها استفاده کنید.مراقبت های پوستی که در این دوران از پوستتان می کنید، در آینده موجب می شود تا کمتر دچار خشکی پوست و چین و چروک های متداول در دروان میانسالی شوید.

۴- بدن شما در این زمان به انرژی بیشتری برای سوخت و ساز نیاز دارد و این انرژی تنها از یک گروه غذایی تامین نمی شود و باید تعادل را رعایت کرد. داشتن یک رژیم غذایی متعادل بر نحوه عملکرد مغز، بهبود کیفیت خواب و جذب بیشتر ویتامین ها و مواد معدنی در بدن کمک می کند.

۵- کارهایی را که به آن ها علاقه دارید انجام دهید و در عین حال برای آینده کوتاه مدت و بلند مدت تان برنامه ریزی مشخصی داشته باشید و آینده را پیش بینی کنید.همیشه یک سرمایه مشخص برای آینده تان کنار بگذارید، حتی اگر ماهانه مبلغ اندکی پس انداز کنید همین مبلغ کم پس از چند سال و یک روز به کمک تان می آید.

۶- خودتان را دوست داشته باشید و از آنچه هستید لذت ببرید. ظاهر شما اگر برای عده ای از افراد جذاب نباشد حداقل برای خودتان جذابیت دارد و شما خودتان را با آن خوش تیپ می دانید، پس به دنبال تغییرات غیر متعارف در ظاهرتان نباشید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.health.com

(Visited 39 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *