سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
با این ۶ راهکار طبیعی، برای همیشه از شر مورچه ها در خانه خلاص می شوید

با این ۶ راهکار طبیعی، برای همیشه از شر مورچه ها در خانه خلاص می شوید

اختصاصی چاره چی / شاید شما هم با مشکل وجود حشراتی مثل مورچه ها در خانه روبرو شده اید، این حشرات، با سرد شدن هوا و شروع بارش ها، بیشتر به سمت مناطق گرم و خانه ها می آیند و به دلیل آنکه زندگی اجتماعی متمایزی از بقیه حشرات دارند و حشراتی اجتماعی هستند ، در کلونی هایی زندگی می کنند که ممکن است اندازه آن با توجه به گونه  ی آن ها از صدها میلیون مورچه تشکیل شده باشد و زمانی که وارد خانه ای بشوند، شما با جمعیت زیادی از آن ها روبرو می شوید.

بسیاری از مردم، اغلب از داروهای شیمیایی خطرناک برای دفع مورچه ها استفاده می کنند که می تواند برای آن ها و به خصوص بچه ها بسیار خطرناک باشد.ما در این مطلب به روش های بی خطر طبیعی و غیر سمی برای دفع مورچه ها از خانه اشاره می کنیم.

۱- سرکه سفید

white-vinegar

سرکه سفید امواج خاصی را برای مورچه ها ارسال می کند و آن ها نمی توانند بوی تند سرکه سفید را تحمل کنند. علاوه بر این، بوی سرکه سفید، مسیر آن ها را می پوشاند و باعث می شود آن ها جهت خود را گم کنند.

مقداری از سرکه سفید را با همان اندازه آب ترکیب کنید و محلول حاصل را در یک اسپری بریزید و کمی روغن زیتون یا نارگیل به آن اضافه کنید. این محلول را در اطراف قرنیزها و نقاط ورودی خانه بپاشید. پس از گذشت یک ساعت، با استفاده از یک حوله مرطوب پارچه ای، مورچه ها را پاک کنید.

برای نتیجه بهتر، این کار را یک بار در روز تکرار کنید تا مورچه ها به طور کامل از بین بروند. شما می  توانید از این ترکیب برای تمیز کردن کف، لبه های پنجره و کانتر آشپزخانه برای دفع مورچه ها در این سطوح استفاده کنید.

۲- لیمو

lemon-1

بوی لیمو به دلیل خاصیت اسیدی که دارد، مورچه ها را دفع می کند.مقداری آب لیمو را کنار ورودی درها ، لبه پنجره ها و مکان های دیگری که احتمال می دهید، باشند، بریزید. یک راه دیگر قرار دادن پارچه یا پنبه های آغشته به لیمو در کابینت ها و نقاط مورد نیاز است.اگر این روش  را به مدت چند روز انجام دهید ، مورچه ها به طور کامل دفع می شوند.


۳- زرد چوبه و فلفل قرمز

cayenne-pepper-combined-with-turmeric-powder

زردچوبه تاثیر شدیدی در دفع مورچه ها دارد و اسانس آن سیگنال های شیمیایی منفی را از غذاها به آن ها رسانده و موجب می شود آن ها مکان را ترک کرده یا بمیرند.کمی زردچوبه را با مقدار مساوی از فلفل قرمز ترکیب کنید و آن را در جاهایی که احتمال می دهید مورچه ها رفت و آمد کنند بریزید.

۴- مایع ظرفشویی

liquid-dish-soap

مایع ظرفشویی مورچه ها را خفه کرده و آن ها را می کشد.یک قاشق چای خوری مایع ظرفشویی را با یک قاشق چایخوری جوش شیرین و یک فنجان آب، به خوبی ترکیب کنید و نزدیک ورودی ها و پنجره ها بریزدید، چند ساعت صبر کرده و سپس با دستمالی مرطوب مورچه ها را پاک کنید.

۵- پوست خیار

cucumber-peel

پوست خیار یک راه حل قدیمی برای دفع مورچه هاست، این حشرات طعم و عطر خیار را دوست ندارند و نمی توانند آن را تحمل کنند، برای همین از آن مکان فرار می کنند.پوست خیار را بگیرید و در تمام مناطقی که احتمال می دهید بگذارید و تا زمانی که به نتیجه مطلوب برسید، پوست ها را روزانه با پوست جدید جایگزین کنید.


۶- نعناع

peppermint

نعناع به دلیل عطر تندی که دارد توانایی بویایی آن ها را مختل می کند و اجازه نمی دهد مورچه ها بوی غذا را به خوبی بفهمند و به دنبال آن بروند.۱۰ قطره اسانس نعناع را با یک فنجان آب ترکیب کنید و آن را در یک بطری اسپری بریزید و در تمام مناطق و برای دو بار در روز استفاده کنید تا به نتیجه بهتری برسید.شما می توانید با پرورش نعناع حشرات و مورچه ها را از خانه تان دور کنید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.vkool.com

(Visited 60 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *