جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
۴ بازی که می توانید با سگ تان انجام دهید

۴ بازی که می توانید با سگ تان انجام دهید

اختصاصی چاره چی/ بازی کردن با حیوانات خانگی به خصوص سگ ها نه تنها موجب سرگرم شدنشان می شود بلکه شما با انجام بازی هایی آرام یا دستور دادن به او می توانید رفتارهایی را که مدنظرتان است به او آموزش بدهید در ادامه به چند بازی مورد علاقه سگ ها می پردازیم.

۱- مخفی شدن و گشتن

این بازی به سگ شما کمک می کند تا توان بویایی اش را تقویت کند شما می توانید در جایی قایم شوید و فرمانی را که همیشه برای صدا کردن او استفاده می کنید را به کار ببرید و برای دفعات بعد از مسیرها و مکان های پر پیچ و خم بیشتری برای قایم شدن استفاده کنید یا اینکه چیزی را قایم کنید و برای سگ تان جایزه ای در نظر بگیرید.


۲- گرفتن وسایل

سگ ها به این بازی علاقه زیادی دارند زیرا اغلب دوست دارند به دنبال چیزهایی بروند که متحرک است برای این کار می توانید از یک توپ استفاده کنید و آن را پرتاب کرده و از او بخواهید تا آن را برایتان بیاورد. از اجسام دیگری غیر از توپ هم می توانید برای این بازی استفاده کنید.

۳- بکش بکش

اغلب سگ ها این بازی را دوست دارند و عمدتا یک رفتار غریزی در آن ها است که بر سر غذا یا چیزهای دیگر انجام می دهند شما می توانید یک سر بند یا طنابی را بگیرید و او هم سر دیگر را گرفته و بکشد این کار برای سگ های بالاتر از یک سال مناسب تر است که گردن محکم تری دارند.

۴- تفریحات ورزشی

هر کدام از سگ ها قابلیت بدنی خاصی دارند که این را شما باید در آن ها کشف کنید برای مثال برخی سگ ها می توانند روی دو پایشان راه بروند یا شنا کنند برای همین شما می توانید استعداد آنها را شکوفا کنید و از آن برای سرگرم کردنشان استفاده کنید که البته نیاز به کمی صبر دارد.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.lifehack.org

(Visited 27 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *