دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
چگونه مانع جویدن وسایل منزل توسط سگ خانگی تان شويد؟

چگونه مانع جویدن وسایل منزل توسط سگ خانگی تان شويد؟

سگ ها هر چیزی که دم دست شان باشد می جوند و این امر در اکثر موارد طبیعی است . اگرچه گاهی اوقات این رفتار طبیعی آن ها تبدیل به خرابکاری می شود که در این مواقع باید فکری به حال آن ها بکنیم .

dog-06-rk0147-01p
پوزه بند:
پوزه بند بستن باعث می شود سگ ما نتواند هرچیزی را بجود و خرابکاری کند ، اما آیا اینکار راه حل مناسبی است ؟!
بله و خیر ! اگر شما از پوزه بند استفاده کنید ، به طور موقت از این رفتار او جلوگیری می کنید ولی اگر به محض باز کردن پوزه بند ، سگ تان دوباره شروع به جویدن وسایل کند ، باید برای حل این مشکل کلاس های آموزشی برایش برگذار کنید تا بتوانید از این کارش جلوگیری کنید.

oppo-dog-muzzle-duck-bill-1
حس خوب جویدن:
وقتی سگ ها وسایل را می جوند حس خوبی پیدا می کنند ، سگ ها جهان اطراف شان را به وسیله همین کار، شناسایی می کنند . بستن پوزه بند فقط از این عمل آن ها جلوگیری می کند و به هیچ وجه از اشتیاق شان برای این کار کم نمی کند ، پس باید چه کاری انجام دهیم ؟

dog_image_0
بهترین کار:
بهترین راه برای جلوگیری از این حرکت سگ این است که او را زیر نظر داشته باشید و وقتی این کار را انجام داد با او برخورد کنید . همچنین می توانید او را گول بزنید و به او یک اسباب بازی جویدنی بدهید یا وقتی شروع به جویدن چیزی می کند آن را از او بگیرید ، در این موارد باید دقت کنید که وقتی در خانه نیستید آن وسیله را در دسترس سگ تان قرار ندهید که در عدم حضورتان بتواند آن را بجود .

get
اگر این راه حل ها جواب نداد ، باید از یک متخصص کمک بگیرید .

منبع: پت خرید

(Visited 67 times, 1 visits today)