شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
با این حرکات کششی روز فوق العاده ای را آغاز کنید

با این حرکات کششی روز فوق العاده ای را آغاز کنید

اختصاصی چاره چی / اغلب ما برای حرکات ورزش صبحگاهی کمی تنبل هستیم به خصوص با شروع فصل سرما، ترجیح می دهیم در جای گرممان بمانیم در حالیکه کارشناسان معتقدند اگر پس از بیدار شدن حتی چند حرکت ورزش محدود را به طور مداوم و هر روز انجام دهید، چربی های اضافه شما بیشتر سوخته می شود و روحیه بهتری برای شروع یک روز خوب دارید.

شما می توانید روزتان را خوب شروع کنید و بهترین راه برای آغاز یک روز عالی، حرکات کششی است.

– حرکت گربه ای

cat-cow

همانطور که در شکل زیر می بینید باید زانوهایتان و کف دست ها را روی زمین گذشته، کمرتان را کمی بالا بکشید، در این حالت عمل دم و بازم را برای چند بار انجام دهید و با هر بار بازم کمر را به پایین بیاورید.

– کشش دست ها

08-low-lunge-600x450

این حرکت به خصوص برای افرادی که ساعت ها پشت میز و بدون حرکت هستند، مفید است.کف پای چپ را روی زمین گذشته و در حالیکه پای راست را عقب می برید، به آرامی پایین بیایید و دست ها و سر را به سمت بالا ببرید.پس از چند لحظه استراحت کنید و این حرکت را برعکس تکرار کنید.

– حرکت کششی روبه پایین

a7d42f33dbaa36b221226a09e139741e

این حرکت به خصوص برای افرادی که کمر درد دارند بسیار مفید است.این حرکت معمولا در یوگا انجام می شود.کف دست ها را روی زمین قرارداده خم شوید و از پاهایتان، تنها نوک انگشتان پاها باید روی زمین باشد.توجه کنید که وزن شما نباید روی پنجه پا یا دست ها احساس شود و فشار وزن را باید روی پاشنه ها ببرید.

– کشش پشت

reclined-hamstring-stretch

به پشت بخوابید و اصلا قوز نکنید.یکی از پاها را بالا آورده و با دست هایتان پشت پا را نگه دارید، سپس پا را عوض کنید.این کار را با طناب های یوگا هم می توانید انجام دهید و تا جایی باید ادامه دهید که در ناحیه پشت پاهایتان درد را احساس نکنید.

– کشش نشسته

9c02c52e3b5dfbb2c56064ae2fcbc8fb

در انتها روی زمین نشته دست ها را عقب برده و روی زمین بگذارید، کمی قوس به کمرتان بدهید و به ترتیب هر کدام از پاها را روی زانوی پای دیگر بگذارید. این کار را به صورت خوابیده هم می توانید انجام دهید.شما باید کشش را روی مفصل ران ها و دست هایتان احساس کنید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.rebootwithjoe.com

(Visited 27 times, 1 visits today)

1 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *