دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
این ۴ دلیل باعث می شوند که شما شکست بخورید

این ۴ دلیل باعث می شوند که شما شکست بخورید

اختصاصی چاره چی / روانشناسان معتقدند پیروزی با شکست آغاز می شود و اگر به زندگی افراد موفق دقیق تر نگاه کنید خواهید دید که آن ها شکست های بزرگی را در زندگی شان تجربه کرده اند اما با استفاده از این شکست ها اوضاع را تغییر داده اند.

شکست در هر مرحله از زندگی دو چیز را به ما می آموزد : یک اینکه ما نمی توانیم از عهده هر کاری به شکلی ایده آل برآییم و دوم اینکه ما می توانیم بر همه شکست ها غلبه کرده و آن ها را جبران کنیم.

هیچ موفقیتی همیشگی نیست و هیچ شکستی هم آنقدر ویرانگر نیست که نتوانیم دوباره آن را جبران کرده و روی پای خودمان بایستیم. اگر در گذشته شکست را تجربه کرده اید، اما هیچ گاه دست از تلاش نکشیده اید،پس از آنچه تصور می کنید قوی تر هستید.

در ادامه ما به دلایل اصلی شکست خوردن اشاره می کنیم.

۱- نداشتن برنامه

موفقیت در درجه اول به داشتن برنامه منظم نیاز دارد و اگر شما فردی هستید که بدون برنامه و نظم کارهایتان را انجام می دهید احتمال شکست تان بیشتر می شود.زیرا شما سریع تر تسلیم موانعی می شوید که سر راهتان بوجود می آیند.درحالیکه افراد منظم و با برنامه به دلیل تمرکز و کنترل بالایی که بر روی خود و برنامه هایشان دارند به راحتی تسلیم موانع نمی شوند و اصرار و پافشاری بیشتری می کنند.شما می توانید با تمرین بر روی موارد زیر منظم تر شوید:

– مراقبه

– از بین بردن عواملی که حواس شما را از مسیرتان پرت می کند.

– بالابردن آستانه تحمل استرس

– ورزش منظم

– کنار گذاشتن رفتارهایی که به نفعتان نیست


۲- نداشتن پشتکار

حتی افراد باهوش هم زمانیکه پشتکار و تلاش نداشته باشند شکست خواهند خورد و این یک مانع بزرگ بر سر راه موفقیت است.اگر احساس می کنید دلیل شکست تان عدم اصرار بر موفقیت و نداشتن پشتکار است، زمانی که با مشکلات مواجه می شوید، تلاشتان را چندین برابر کنید و آنقدر ادامه دهید تا به نتیجه برسید، این کار به شما کمک می کند تا در مقابله با موانع جا نزنید و تلاشتان را بیشتر کنید.

۳- نداشتن انگیزه

بسیاری از افراد زمانیکه به مشکلی برخورد می کنند ترجیح می دهند خلاف جهت آب شنا نکنند و با هرچه برایشان پیش آمده همراه شوند.بهتر است برای حل این عادت روی توانایی هایی مانور دهید که بتوانید با این موانع مبارزه کنید.نباید اجازه دهید مشکلات شما را با خودش همراه کند، و به کاری که می خواهید انجام دهید باور قلبی داشته باشید و یک نتیجه خوب را برای خودتان تصور کنید.

۴- ترس از شکست

ترس مهم ترین مانع برای رسیدن به موفقیت است.بسیاری از مردم تا زمانی که مطمئن نشوند می توانند موفق شوند کار جدیدی را امتحان نمی کنند.اغلب ما از ترس شکست خوردن هیچ تلاشی نمی کنیم و برای همین هیچ گاه پیروز نمی شویم.از شکست نترسید، از بی انگیزه شدن برای ادامه تلاش بترسید زیرا ترسیدن انگیزه را از شما خواهد گرفت.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.planetofsuccess.com

(Visited 65 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *