چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹
با کاربردهای باورنكردني قهوه آشنا شوید

با کاربردهای باورنكردني قهوه آشنا شوید

قهوه نوشیدنی دلپذیری است که پس از چای محبوبیت زیادی دارد و در اغلب خانه ها موجود است ،  پودر قهوه مانند دیگر مواد پس از مدتی کیفیت خود را از دست داده و طعم یک قهوه عالی را نخواهد داد اما شما می توانید از آن به صورت های دیگری نیز استفاده کنید.

کود گیاهی :
قهوه حاوی مواد مغذی فراوانی است که گیاه برای رشد به آن نیاز دارد ، پودر قهوه به عنوان کود موجب تقویت خاک می شود ؛ می توانید پودر قهوه را روی خاک باغچه بپاشید ، این کار علاوه برآن که مانع از رشد علف های هرز می شود به حفظ رطوبت خاک نیز کمک می کند و باعث گل دهی بیشتر گیاه می شود.

 دور کردن حشرات :
حشرات از بوی قهوه متنفر هستند و اگر می خواهید پشه ها را از خانه دور کنید مقداری پودر قهوه در باغچه یا گلدان های خانه بریزید ؛ همچنین می توانید پودر قهوه را درون ظرفی ریخته و آن را در اتاق خواب یا نشیمن قرار دهید.

تصفیه هوا :
پودر قهوه خاصیت پاکسازی قوی دارد و آلودگی ها را از هوا جذب می کند ، اگر مقداری پودر قهوه را با آب مخلوط کنید و آن را در آشپزخانه بجوشانید ، علاوه بر محو کردن بوهای آشپزخانه  ، رایحه خوشی را در آشپزخانه پراکنده می کند.

 بوگیر :
از پودر قهوه برای جذب بوی نا مطبوع یخچال نیز می توانید استفاده کنید ، ابتدا مقداری از پودر را روی ورقه روغنی پخت شیرینی قرار دهید و پس از قرار دادن در فر آن را با حرارت ملایم خشک نمائید سپس پودر قهوه حرارت دیده را درون ظرفی ریخته و در یخچال قرار دهید تا بوی نامطبوع درون یخچال از بین برود.
همچنین اگر قهوه حرارت دیده را درون کاغذی قرار دهید و انرا درون کفش ورزشی بگذارید بوی بد کفش برطرف خواهد شد.

خوشبو کننده :
پس از آشپزی با سیر دست ها را به کمی پودر قهوه آغشته کنید و اجازه دهید پودر قهوه چند دقیقه روی پوست باقی بماند تا بوی دست ها برطرف شود.

پاک کننده سطح :
ترکیبات پودر قهوه خاصیت پاک کنندگی قوی ای دارد و به همین دلیل مخلوط قهوه با کمی آب محلول خوب و بی خطری برای پاک سازی سطوح است.

ماسک قهوه :
مخلوط پودر قهوه با نصف فنجان سفیده تخم مرغ ماسک مؤثری برای پوست میباشد ، این ماسک را می توانید ۱۰ – ۳۰ دقیقه روی پوست قرار دهید و سپس بشوئید.

تقویت موها :
ماساژ مو با خمیر آب و پودر قهوه قبل از استحمام باعث تقویت و شفافیت مو شده و به رشد آن کمک می کند ، توجه کنید که پودر قهوه رنگ موها را تغییر می دهد و تیره تر می کند.

 رنگ کردن :
مقداری پودر قهوه را درون ظرفی آب داغ بریزید سپس پارچه ای را که میخواهید تیره  کنید درون محلول قرار دهید ، هرچه رنگ تیره تری بخواهید باید قهوه بیشتری به آن اضافه کنید ، چند ساعت صبر کنید تا قهوه جذب پارچه شود سپس آن را با آب سرد ابکشی کنید و بگذارید خشک شود.

خمیر رنگی :
خمیر قهوه اسباب بازی بی خطری برای کودکان است ، برای تهیه خمیر مقداری از پودر قهوه را با نصف فنجان نمک و ۱ فنجان آرد ذرت مخلوط کنید و پس از افزودن کمی آب خمیر را ورز دهید سپس به کودک بدهید تا سرگرم شود.

براق کننده چوب :
اگر مبل ها دچار خراشیدگی شده اند می توانید مقداری پودر قهوه را با روغن زیتون مخلوط کنید تا خمیر چسبناکی به دست آید سپس با استفاده از یک دستمال خمیر را روی خراشیدگی چوب قرار داده و اجازه دهید برای مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه خمیر روی چوب باقی بماند تا رنگ پریدگی های مبلمان برطرف شده و چوب نیز شفاف تر شود.

منبع: نيك صالحي

(Visited 24 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *