جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
در سفر چگونه لباس بپوشیم؟

در سفر چگونه لباس بپوشیم؟

سفر کردن برای رسیدن به آرامش و رهایی از روزمرگی ضرورت دارد و به فصل یا زمان خاصی محدود نیست. خوشبختانه کشور ما تنوع آب و هوایی بالایی را دارد و در هر فصلی هر نوع از آب و هوا را در منطقه ای از کشور می توان یافت. سفر ها می توانند تفریحی یا کاری باشند پس انتخاب لباس های مناسب برای هر سفر ضروری است. در این مطلب انواع سفرها و لباس های مناسب برای هر نوع سفر را با هم بررسی خواهیم کرد.

اگر به جاهای گرمسیری سفر می کنید
بسـیار ضروری است که بدن را در خنک  ترین حالت ممکن نگهدارید تا از گرمازدگی جلوگیـری کنید. تابش مســتقیم آفتاب بر بدن به مدت طولانی باعث آفتاب سوختگی، آفتاب زدگی و کم آب شــدن بدن می شود. برای چنین هوایی پارچه هایی را انتخاب کنید که بدن شما به خوبی در زیر آن  ها بتواند تنفس کند.
نکته: در هوای گرم نیز یک دست لباس گرم همراه داشته باشید چون نمی دانید کی ممکن است هوا خنک شود.

اگر به مناطق سردسیری سفر می کنید
بایــد توجه خاصی بــه لایه  های لباس های خود داشــته باشــید. از یک لایه زیرین بســیار سبک اســتفاده کنید که فقط رطوبت بدن شمارا جذب کند. لایه های متعدد عایق و گرم را روی لایه زیرین بپوشید و در آخرین لایه، پوشاکتان بادگیر و ضد آب باشــد.
نکته: پلیور و لباس  هایی ازاین  دست، حتی در زمستان، پوشاک مناسبی برای سفر نیستند.

اگر سفرتان کاری است
در سفرهای کاری بیشتر از راحتی استایل و شخصیت شما مهم است. بهتر است لباس هایی بردارید که همگی از رنگ های خنثی و نزدیک به هم باشند مثلا استایل خاکستری و رسمی. با توجه به شرایط آب و هوایی مقصد لباس های گرم یا سرد انتخاب کرده و لایه ها را فراموش نکنید. کفش رسمی و سایر لباس های رسمی را فراموش نکنید. البته اگر قرار است سفر شما موقتا جنبه تفریحی هم پیدا کند لباس هایی متناسب با شرایط همراه داشته باشید.

نکات مهم

  • لباس هایی را که برای سفر انتخاب کرده اید را به ترتیبی که احتمال می دهید آن ها را بپوشید از بالا به پایین در چمدان خود قرار دهید.
  •  شما در سفر نیازی به وسایل تزیینی مثل جواهرات ندارید. همراه داشتن اشیای زینتی در سفر، صرفاً برای شما بار روانی خواهد داشت.
  • اگر سفرتان رسمی و تجاری نیست، هیچ گونه نیازی به لباس های رسمی ندارید، علاوه بر این که این گونه لباس ها زودتر در چمدان شما چروک می شوند.
  • همراه داشتن یک کیف بزرگ علاوه بر چمدان در سفرها ضروری است تا وسایل مورد نیازتان همیشه دم دست باشد.
  • اگر اقامت تان در هتل است، شما می توانید به راحتی لباس های خود را بشویید و نیازی به حجم بالای لباس ندارید.

منبع: چی بپوشم

(Visited 82 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *