یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
کارهایی که نباید با معده خالی انجام دهید

کارهایی که نباید با معده خالی انجام دهید

اختصاصی چاره چی / اگر چه انجام برخی کارها مثل خوابیدن با شکم پر توصیه نمی شود اما انجام برخی کارها و خوردن بعضی خوراکی ها هم هنگام گرسنگی توصیه نمی شود و برای ما ضرر دارد که ما به آن ها اشاره می کنیم.

۱- خرید کردن

Young woman shopping in the supermarket

زمانیکه شما با شکم خالی برای خرید خوراکی ها می روید احتمال اینکه مواد غذایی ناسالم ، پر کالری و پرچرب مثل کیک ، چیپس و .. را انتخاب کنید، بیشتر است.اما زمانی که سیر باشید و به خرید بروید غذاهای سالم تری مثل گوشت های کم چرب، میوه و سبزیجات را انتخاب می کنید.

نتایج تحقیقاتی که اخیرا انجام شده نشان می دهد افراد گرسنه ۶۰ درصد بیشتر از دیگران خرید می کنند و بسیاری از اقلامی را که خرید می کنند، به آن ها نیاز ندارند.پس بهتر است با شکم سیر به خرید بروید تا پول کمتری خرج کنید و کالای اضافی نخرید.


۲- مصرف دارو

aspirin-bottle-with-tablets-spilling-out-768x512

اغلب داروهایی که وجود دارند پس از خوردن غذا تجویز می شوند زیرا هنگامی که شکم شما خالی باشد و دارو مصرف کنید دچار حالت تهوع شده ولی مصرف دارو پس از خوردن غذا تاثیرات جانبی آن را کاهش می دهد.

همچنین خوردن قرص بعد از غذا موجب کاهش ریسک سوزش معده، سوءهاضمه و زخم معده می شود. مصرف دارو بعد از غذا می تواند به جذب بهتر قرص توسط بدن هم کمک کند.

۳- ورزش

plank-on-bosu-gymnastic-ball-768x512

زمانی که شما شکمتان خالی باشد و ورزش کنید به جای سوخت چربی ها، کربوهیدرات ها سوخته می شوند و بعد از ورزش دچار گرسنگی شدید می شوید که این کار موجب پرخوری و جذب کالری بیشتر در شما می شود. بدن می تواند ورزش سبک را با معده خالی کنترل کند اما در مورد ورزش های سنگین اینطور نیست.

ورزش کردن با معده خالی سبب تحلیل رفتن عضلات می شود و شما خسته تر شده و انرژی تان سریع تر تحلیل می رود.

۴- نوشیدن قهوه

istock_000039233656_small-640x414

اگر شما هم عادت دارید که بلافاصله پس از خواب و بدون صرف صبحانه قهوه بخورید بهتر است بدانید که این کار سطح اسید معده شما را افزایش می دهد و در نتیجه موجب سوزش سر دل، زخم معده ، سندروم روده تحریک پذیر و بیماری رفلکس معده می شود.همچنین نوشیدن قهوه هنگام گرسنگی اشتهای شما را کم می کند.

علاوه بر این، تحقیقات نشان داده، کافئین موجود در قهوه زمانیکه معده تان خالی باشد برعکس عمل کرده و موجب استرس و عصبانیت شما می شود، اما زمانیکه کمی صبحانه بخورید، این کافئین موجب آرامش شما می شود.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.cheatsheet.com

(Visited 54 times, 1 visits today)

Young woman shopping in the supermarket

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *