دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
علائمی که به شما هشدار می دهند تا برای خودتان  وقت بیشتری بگذارید

علائمی که به شما هشدار می دهند تا برای خودتان وقت بیشتری بگذارید

اختصاصی چاره چی / امروزه همه ما درگیر کارها و وظایفی شده ایم که توجهمان را از روابطمان، زندگی، لذت های آن و خودمان دور کرده است.

مشغله ها و زندگی سریع امروزی آنقدر ما را درگیر کرده که نمی توانیم برای خودمان وقت زیادی بگذاریم و اگر همه روز را به خودمان تلقین کنیم که مشغله  مان زیاد است مطمئناً مشغله بیشتری به سمت ما جذب می  شود.

ما در ادامه به نشانه هایی می پردازیم که شما با شناسایی آن ها در خودتان متوجه خواهید شد که وقت کافی برای خودتان اختصاص می دهید یا خیر.

۱- افکار سرگردان

اگر به جای انجام دادن کارهایتان و تعامل با دیگران دائما درگیر افکار منفی و سرگردان هستید، شما نیاز به این دارید که وقت بیشتری را به خودتان اختصاص دهید، زمانی را برای آرام شدن مدیتیشن کنید و زمان های خاصی را برای تفریح و برنامه های سرگرم کننده در نظر بگیرید و با خانواده تان باشید.

۲- احساس ضعف و خستگی

این یک هشدار بسیار روشن به شماست که در کارهایتان باید تعادل را رعایت کنید و وظایف روزمره ای را که در توانتان نیست برعهده نگیرید.بهتر است کارهایتان را اولویت بندی کنید و آن هایی که ضروری تر هستند را اول انجام دهید و در صورتی که خسته شدید کارهای غیر ضرور را برای زمان دیگری بگذارید.

۳- فراموشی

زمانیکه شما به دلیل حجم زیاد کاری ذهنتان درگیر چند کار همزمان می شود، دچار فراموشی می شوید و بسیاری از کارهایتان انجام نشده باقی می مانند، یا نیاز پیدا می کنید تا هر روز یک لیست بلند بالایی از کارهایتان تهیه کنید.این فراموشی در آینده هم می تواند برای زندگی شما خطرناک باشد پس بهتر است به کارهای ضروری تان فکر کنید تا کمی ذهنتان آزاد شده و دچار این مشکل نشوید.

۴- رفتار دیگران

زمانیکه وقت زیادی برای خودتان نگذارید طبیعتا برای دیگران هم زمانی نخواهید داشت و این مساله را به وضوح در روابطتان با آن ها متوجه خواهید شد.دوستان و اطرافیان شما مثل سابق سمت شما نمی آیند و احساس نزدیکی با اطرافیان را از دست می دهید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.goorganiccanada.com

(Visited 63 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *