سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
اگر بعد از غذا خوردن احساس خواب آلودگی می کنید، این ۴ غذا را نخورید!

اگر بعد از غذا خوردن احساس خواب آلودگی می کنید، این ۴ غذا را نخورید!

اختصاصی چاره چی / همه ما به مواد غذایی و غذاهایی نیاز داریم که انرژی مورد نیاز برای فعالیت های روزانه مان را به ما برسانند.اما بعضی از غذاها موجب فروکش کردن انرژی مان بلافاصله پس از غذاخوردن می شوند.

بعضی از غذاها به سرعت یک انرژی زیادی را برای مدت کوتاه به شما می دهند که این انرژی سریعا تمام شده و شما با حالت خستگی شدید و خواب آلودگی روبرو می شوید.اگر می خواهید پس از غذا خوردن شاداب تر باشید از خوردن این غذاها بپرهیزید.

۱- قند / کربوهیدرات

با وجود اینکه غذاهای حاوی قند و کربوهیدرات ، سطح انرژی شما را به شدت افزایش می دهد اما به همان اندازه هم انرژی شما را به یکباره تمام می کنند.زمانی که سطح قند خون با غذاهای شیرین بالا می رود، به همان سرعت هم فروکش می کند و احساس خستگی و خواب آلودگی می کنید، مواد غذایی مثل شکلات، کیک ها و کلوچه ها، نوشیدنی های گاز دار و دسرها نمونه هایی از این دست هستند.

لاکتوز موجود در لبنیات و فروکتوز موجود در میوه ها از قندهای طبیعی هستند که به دلیل فیبر ، ویتامین و ارزش های غذایی بالا، انرژی که به شما می دهند برای مدت زمان بیشتری پایدار است.

۲- نوشیدنی های مضر

نوشیدنی های گاز دار هم شما را برای مدت زمان کوتاهی سرحال نگه می دارند و پس از مدت زمان کوتاهی احساس خواب آلودگی می کنید.

همچنین نوشیدنی هایی که کافئین بالایی دارند در صورت مصرف زیاد روزانه و در بلندمدت شما را خواب آلود کرده و موجب بروز مشکلاتی مثل سردرد، مشکلات قلبی و حتی مرگ ناگهانی شوند.

۳- غلات، نان، حبوبات

اغلب حبوبات و نان هایی که ما مصرف می کنیم مواد نگهدارنده و قند دارند که به سبب آزاد کردن مقادیر زیاد انسولین در بدن، شما پس از خوردن آن ها احساس سستی و رخوت می کنید.

۴- فست فودها

اغلب غذاهای فرآوری شده، غذاهای نیمه آماده ، غذاهای سرخ شده با روغن زیاد و فست فودها به دلیل چربی و قند بالایی که دارند، شما را تنبل می کنند که در سس ها هم این ترکیبات وجود دارد و بهتر است با مواد طبیعی مثل روغن زیتون، آووکادو، روغن بادام یا نارگیل جایگزین شوند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.organicauthority.com

(Visited 95 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *