پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
رژیم لاغری به سبک نعیمه نظام دوست، بازیگر دوست داشتنی

رژیم لاغری به سبک نعیمه نظام دوست، بازیگر دوست داشتنی

نعیمه نظام دوست بازیگر طنزی که بارها خنده روی لب های مان نشانده است، درمورد کاهش وزن و خوشتیپی نکاتی را گفته است که در ادامه برای شما می آوریم. نظام دوست در فیلم ها و سریال های زیادی بازی کرده و توانسته خود را به عنوان یک بازیگر محبوب طنز جا بیندازد. او به دلیل اضافه وزن خود راه های زیادی را رفته تا بتواند وزن کم کند اما نتوانسته موفقیت چندانی به دست آورد. گویا مشکل او چاقی و اضافه وزن که آن را یک بیماری می داند، نیست. مشکل او نگاهی است که در جامعه ما به نسبت به افراد چاق وجود دارد. چاقی یک بیماری محسوب می شود و افراد زیادی در اطراف ما با این مشکل و مشکلات حواشی آن درگیر هستند. شاید لازم باشد این مشکلات را از زبان بازیگر محبوب تان بشنوید.


از بازیگری تا مزون لباس
حرفه اصلی من بازیگری است اما از این راه نمی توان آن طور که باید و شاید درآمدی داشت. اگر دقت کنید اکثر بازیگران شغل دومی هم برای کسب درآمد دارند چون نمی توان روی بازیگری به عنوان منبع درآمد حساب کرد. به همین ترتیب من هم یک مزون کوچک لباس دارم که هرازگاهی از این طریق دوستانم را هم می بینم. فعلا به اندازه یک آب باریکه درآمد برایم دارد، البته در فکرش هستم که این مزون را گسترده تر کنم.


چاقی من ارثی نیست
من دچار اضافه وزن هستم و این را از ظاهرم می شود، فهمید. چاقی من ارثی نیست بلکه به دلیل مصرف کورتون به وجود آمد. چند سال قبل به دلیل یک بیماری مجبور به مصرف کورتون شدم، همین قضیه هم باعث افزایش وزن من شد. بعد هم اتفاقات دیگری باعث شد که وزنم روز به روز بیشتر شود. ۱۰ سال است که با بیماری چاقی درگیر هستم، یادم می آید که قبل از آن ۶۰ کیلو بودم.


بعد از بالون معده چاق تر شدم
من  بالون معده را برای لاغر شدن انتخاب کردم و پزشکان به من گفتند که موفقیت این عمل ۵۰درصد است. وقتی  بالون داخل معده گذاشته می شود حجم معده را می گیرد و باعث می شود کمتر غذا بخورید. اگر غذا زیاد خورده شود معده آن را نگه نمی دارد و غذا را بر می گرداند. من بعد از  بالون، آنقدر غذا خوردم که بر  بالون غلبه کردم و وقتی آن را برداشتم، معده ام دوبرابر شد.
همین هم باعث شد که بیش از پیش چاق شوم. باید همزمان با استفاده از  بالون ویتامین مصرف شود و کمبودی از این لحاظ وجود نداشته باشد، یعنی لاغری در عین سالم بودن مفید است وگرنه کم کردن وزن وقتی بی حال و ضعیف شوی که فایده ای ندارد.


 بالون معده فقط در مرکز مجهز
پزشک من به طور اصولی جراحی  بالون معده را برایم انجام نداد، هیچ آزمایشی انجام نشد و همه چیز خیلی سریع صورت گرفت. هیچ بررسی انجام نشد که بدانیم آیا بدن من ویتامینی لازم دارد یا نه، دارویی لازم است مصرف کنم یا خیر. غیر از من یکی از اقوامم شماره پزشک من را گرفت و  بالون معده را انجام داد و بر اثر اشتباه پزشکی دچار ایست قلبی شد و فوت کرد. پزشک این کار را در مطب انجام داده بود و در دادگاه ثابت شد که اشتباه پزشکی باعث مرگ بیمار شده است.
به خاطر همین توصیه می کنم به هیچ عنوان این عمل را در مطب انجام ندهند و حتما در یک مرکز مجهز پزشکی باشد. به ظاهر عمل ساده ای است اما به دستگاه های پیشرفته نیاز است. در آن اتفاق پزشک به دلیل عدم وجود دستگاه های پیشرفته، ایست قلبی بیمار را تشخیص نداده بودند. متاسفانه برخی پزشکان  به خاطر پول، هرکاری را به راحتی  بدون بررسی خاصی انجام می دهند. زمانی که  بالون را داخل معده ام گذاشتم ۹۰کیلو بودم اما الان ۱۲۶کیلو هستم. یعنی اضافه وزنم بعد از  بالون خیلی شدیدتر بود و اگر فقط روش های دیگر را ادامه می دادم شاید نتیجه بهتری می گرفتم.


روز به روز چاق تر شدم
من انواع و اقسام رژیم ها و ورزش ها را امتحان کردم اما متاسفانه خودم هم نتوانستم ادامه بدهم و به نتیجه مطلوب برسم.
من متلک ها و حرف های ناراحت کننده زیادی شنیدم. حرف هایی مثل اینکه: «چقدر چاقی»، «داری می ترکی» و… این حرف ها همه جا هست، از فضای مجازی گرفته تا نزدیک ترین افراد خانواده.
زمانی بود که با رژیم و ورزش در حال وزن کم کردن بودم اما آن قدر فشار روانی اطرافیان روی دوشم سنگینی می کرد که دوباره به غذا پناه می بردم. این بود که نمی توانستم در کاهش وزن موفق باشم. البته این را هم بگویم که خیلی از مردم هم وجود دارند که این تفاوت ها را می پذیرند،اینها عزیزان من هستند که حمایت می کنند و… این طور نیست که تمام مردم این رفتارها را داشته باشند.


چه کسی گفته لاغری خوب است و چاقی بد؟
چه کسی گفته که تمام افراد جامعه باید لاغر باشند؟ اصلا چه کسی گفته که لاغری خوب است و چاقی بد؟ لاغری به این دلیل خوب است که آدم سالم باشد اما افراد چاق زیادی داریم که سالم هستند و آدم های لاغر زیادی که انواع و اقسام مشکلات را دارند.

 

چرا ظاهر افراد را دستمایه خنده  می کنید؟
همیشه چاقی یا لاغری افراد دستمایه خنده و طنز برای نویسنده ها بوده است. همان طور که در حال شوخی و طنازی هستیم باید یاد بگیریم که حریم شخصی افراد را زیر پا نگذاریم و به یکدیگر احترام بگذاریم. من از شوخی ها ناراحت نمی شوم اما یک فرد چاق همیشه باید دستمایه شوخی و طنز قرار بگیرد؟ یک بار هم از این بگوییم که نباید دیگران را براساس ظاهر قضاوت کرد. خیلی سطحی نگری است که بخواهیم براساس وزن کسی تصمیم بگیریم که چه خصوصیاتی دارد، اما اینها چیزی است که معمولا در متن های نمایشی وجود دارد و مثلا افراد مجرم همیشه، چاق و درشت هیکل هستند؛ درحالی که بارها دیده ایم فردی با هیکلی بسیار معمولی و نرمال خلافکاری های عجیب و غریب انجام داده است. حرف من فقط چاقی نیست؛ درباره تمام تفاوت ها  است که باید به آنها احترام گذاشت.

 

 

 

(Visited 252 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *