چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
چگونه با کتاب خواندن عمرتان را افزایش دهید؟

چگونه با کتاب خواندن عمرتان را افزایش دهید؟

جاودانگی آرزوی تمام انسان هاست، اگر می خواهید طول عمر بیشتری داشته باشید شاید خیلی راه ها وجود داشته باشد که به شما در این زمینه کمک کند از انواع رژیم های غذایی گرفته تا رفتارهای مختلف اجتماعی.اما یافته های اخیر پژوهشگران نشان می دهد خواندن کتاب به افزایش طول عمر کمک قابل توجهی می کند.

  • کتاب خواندن صرف نظر از تاثیراتی که بر سواد یک جامعه دارد و ما را به لحاظ آموزش های فرهنگی غنی تر می کند، تاثیر مستقیمی بر افزایش طول عمرمان دارد.
  • شما می توانید با خواندن کتاب های مفید ۲ سال بیشتر زندگی کنید و از زیبایی های اطرافتان بیشتر لذت ببرید.
  • علاوه بر خواندن کتاب میزان اختصاص زمان به این فعالیت هم مهم است و کسانیکه مدت زمان بیشتری در هفته کتاب می خوانند طول عمر بیشتری دارند و ما می توانیم با این روش، مرگ و میر را تا مرز ۱۷ درصد کاهش دهیم. و هر چه زمان مطالعه را بیشتر کنیم آمار مرگ و میرها هم کمتر می شود.
  • این موضوع در ارتباط با خواندن روزنامه، مجله ، مقاله و … هم صدق می کند اما نه به شدت خواندن کتاب و کسانیکه روزنامه، مجله و.. بیشتری می خوانند مرگ و میر کمتری داشته وبیشتر عمر می کنند.
  • بنابراین ،با انتخاب کتاب های مناسب برای مطالعه و اختصاص چند ساعت در هفته به این فعالیت می توانیم به سلامت و افزایش طول عمرمان و بیشتر شدن فعالیت ذهنی و تقویت کاکرد های مغزمان کمک کنیم.
  • حتی اگر حوصله انجام مطالعات طولانی را نیز ندارید ، انجام یک مطالعه ی نیم ساعته تاثیر قابل توجهی بر افزایش طول عمر شما خواهد داشت.

مترجم : وحیده امینی

(Visited 154 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *