سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
۵ توصیه برای مقابله با خستگی در محل کار

۵ توصیه برای مقابله با خستگی در محل کار

اختصاصی چاره چی / خستگی به خصوص در محل کار موجب می شود تا شما به ادامه فعالیت بی انگیزه شده و کارهایتان را از سر ناچاری و بی علاقگی انجام دهید به خصوص که در فصل پاییز روزها کوتاهتر شده و با طولانی شدن شب ها برخی افراد خستگی شان تشدید می شود.

ما در ادامه راهکارهایی را به شما معرفی می کنیم که از شر این خستگی مزمن راحت شوید.

۱- استراحت کوتاه

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که تا کارتان تمام نشود میزتان را ترک نمی کنید، باید بدانید که یکی از دلایل مهم خسته شدن شما همین نشستن های طولانی است. سعی کنید به  طور متناوب در محل کارتان قدم بزنید و به این وسیله به گردش بهتر جریان خون در بدنتان کمک کنید و مغزتان را بیدار نگه دارید. رفتن به آبدارخانه و نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه بهانه خوبی برای حرکت کردن است.هر ۹۰ دقیقه یک بار هم از جایتان بلند شوید و کمی پیاده روی کنید یا بدنتان را حرکت دهید.

۲- صحبت با رئیس

یکی از دلایل اصلی بروز خستگی و بی انگیزگی در بین مدیران و کارمندان سازمان ها، کارهای سنگین روزانه است.پس اگر حجم کاری شما زیاد است بهتر است با رئیستان صحبت کنید و به او پیشنهاد بدهید که فرد دیگری را برای کمک به شما و کم کردن حجم کاری شما استخدام کند.

۳- روابط اجتماعی

کار های اداری بیش از حد و سلسله مراتب خشک و رسمی سازمانی موجب می شود تا شما احساس یکنواختی و دلزدگی کنید. پس بهتر است خارج از روابط رسمی محل کارتان با سایر همکاران و زیردستان تان ارتباط برقرار کنید و از خستگی خود و آنها بکاهید.

۴- ورزش

ورزش کردن به خصوص پیش از رفتن به محل کار به شما کمک می کند تا با انرژی بیشتری سرکار حاضر شوید و ازعهده كارهای مشكل تر بربیایید. به علاوه ورزش احساس آرامشی به شما می دهد كه به یاری آن می توانید در برابر حجم زیاد کاری، خونسردی و انعطاف بیشتری از خودتان نشان دهید. شما می توانید بخشی از مسیرتان را پیاده روی کنید یا اگر فرصت ندارید می توانید از مدیتیشن در لابه لای کارهایتان استفاده کنید.

۵- برنامه ریزی

از روز قبل برای روز بعدی کاری تان برنامه داشته باشید و لیستی از کارهای آن روز را یادداشت کنید، این کار موجب می شود تا کمتر دچار استرس و خستگی شوید. جلسات کاری را به ساعات اولیه صبح و ترجیحا در روز های اول هفته منتقل کنید و چه بهتر که آن را با یک صبحانه کاری انرژی زا و سبک همراه سازید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.maven46.com

(Visited 141 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *