پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
کمبود این مواد غذایی اعصاب شما را تحریک می کند!

کمبود این مواد غذایی اعصاب شما را تحریک می کند!

اختصاصی چاره چی/ برای بسیاری از ما، رسیدگی و توجه به سلامت روان در مراحل کم اهمیت تری قرار دارد در حالیکه خطرات بسیاری در اطراف ما وجود دارد که سلامت روان و علی الخصوص اعصاب ما را تهدید می کند.

یکی از آن ها کمبود ویتامین های مورد نیاز در این زمینه است.شاید برخی فکر کنند این کمبود تغذیه ای تهدید بزرگتری برای جوامع در حال توسعه است، در حالیکه ، جمعیت حاضر در کشوهای توسعه یافته نیز از ین موضوع رنج می برند.
ظهور غذاهای فراوری شده و نیمه آماده که ارزش غذایی پایین تری دارند، منجر به افزایش مشکلات ناشی از کمبود مواد غذایی اصلی در بدن، حتی برای کشورهای توسعه یافته شده است.

در میان مواد غذایی مختلف، کمبود منیزیوم و ویتامین های B2، B12 و ویتامین D تاثیر مستقیمی بر سیستم عصبی ما دارد.در ادامه به چگونگی این تاثیر بیشتر می پردازیم:

کمبود منیزیوم

کمبود این ماده غذایی در بدن، بر سیستم عصبی مرکزی تاثیر گذاشته و منجر به نامنظم شدن فعالیت آن می شود و به دنبال آن با حساس شدن ما نسبت به درد و عکس العمل سریعمان نسبت به محیط اطرافمان همراه خواهد بود.

کمبود ویتامین B2

این ویتامین به ساختار شیمیایی بدن ما می پردازد و در درجه نخست سلامت رشته های اعصاب ما قرار دارد چرا که بدن ما ویتامین های دیگر خانواده B را به واسطه این ویتامین جذب می کند.

کمبود ویتامین B12

این ویتامین شاید مهم ترین ویتامین برای اعصاب ما باشد چون عملکرد فعالیت های عصبی ما را کنترل می کند و کمبود آن به اختلالات عصبی منجر می شود.کمبود این ماده همچنین بر عملکرد مغز تاثیر منفی می گذارد.

کمبود ویتامین D

در افرادی که دیابت دارند، اغلب اختلالات عصبی به چشم می خورد.و معمولا ۶۰ تا ۷۰ درصد این بیماران ، این مشکل را دارند.در ارتباط با دیابت و اختلالات عصبی کمبود ویتامین D نقش بسیار مهمی دارد.

مترجم : وحیده امینی

(Visited 53 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *