پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
اصول آرایش صورت برای خانم های چشم سبز

اصول آرایش صورت برای خانم های چشم سبز

آرایش صورت دارای ریزه کاری های زیادی است. برای یک آرایش زیبا و بدون نقص باید به مدل و رنگ مو ، رنگ پوست، رنگ چشم و مدل صورت توجه کرد. در این مطلب می خواهیم اصول آرایش صورت برای خانم های چشم سبز را بیان کنیم.

از سایه های نقره ای دوری کنید
برنز،  مسی و طلایی با رنگ سبز هماهنگی زیادی دارند اما نقره ای معمولا برای چشم های سبز مناسب نیست و ترکیب این دو با یکدیگر جذاب و زیبا نخواهد بود. رنگ دودی براق نیز گاه با رنگ سبز مناسب است اما به دلیل نزدیک بودن این رنگ با نقره ای، بهتر است از این رنگ نیز اجتناب کنید.

با کمی خط چشم سفید، چشمان خود را بزرگ تر نشان دهید
اگر می خواهید چشم های شما بزرگ تر به نظر برسد، از خط چشم سفید رنگ استفاده کنید. کافیست با مداد سفید رنگ مقداری خط در گوشه داخلی چشمان خود بکشید و تاثیر شگفت انگیز آن را بر ظاهر چشم های تان خواهید دید.

از خط چشم مشکی استفاده نکنید
هرچند نمی توان برای آرایش قواعد مشخصی وضع کرد و هر شخصی متناسب با ترکیب بندی و رنگ پوست و موهایش می تواند از رنگ های خاصی استفاده کند، اما اکثر آرایشگران حرفه ای معتقدند که خط چشم مشکی برای افرادی که رنگ چشم شان سبز است مناسب نیست. می توانید به جای مشکی از رنگ هایی نظیر قهوه ای استفاده کنید. اگر خیلی دوست داشتید خط چشم تان مشکی باشد، می توانید از طوسی تیره استفاده کنید. این رنگ جایگزین مناسبی برای مشکی محسوب می شود.

رنگ بنفش
بنفش و سبز کاملا مکمل یکدیگر هستند. به همین دلیل استفاده از سایه چشم بنفش می تواند در زیبایی چشم های شما تاثیر زیادی داشته باشد، خصوصا اگر با خط چشم بنفش نیز همراه شود. بهتر است از این سایه و خط چشم برای آرایش روز استفاده کنید.

رژ گونه هلویی
معمولا رژ گونه هایی که رنگ های تیره یا خیلی سرخ دارند به افرادی که دارای چشمان سبز رنگ هستند توصیه نمی شود. در عوض بهتر است از رنگ های ملایم تر،  نظیر هلویی استفاده کنید. رژ گونه هلویی،  پودری یا کرمی،  با رنگ سبز هماهنگی زیادی دارد و زیبایی شما را تکمیل می کند.

از کانسیلر استفاده کنید
کبودی، قرمزی یا التهاب زیر چشم باعث می شود به جای این که توجه اطرافیان به چشمان شما جلب شود، آن ها متوجه این تیرگی ها شوند، و این همان چیزی است که شما باید از آن اجتناب کنید. برای پوشاندن تیرگی و قرمزی دور چشم از یک کانسیلر استفاده کنید. بهتر است پایه کانسیلر سبز رنگ باشد تا بتواند قرمزی را بهتر بپوشاند. برای این که بتوانید هوشمندانه تر خرید کنید، حتما از فروشنده در رابطه با نوع کانسیلر مناسب برای پوست تان کمک بخواهید.

از رنگ های گرم استفاده کنید
اگر می خواهید چشم های تان توجه بیشتری به خود جلب کنند، از رنگ های گرم برای آرایش آن استفاده کنید. روز یا شب فرقی نمی کند، در هر حال استفاده از رنگ هایی نظیر طلایی، مسی و برنز باعث می شوند رنگ سبز چشم های تان بیشتر و بهتر دیده شود.

به ابروهایتان بیشتر توجه کنید
شما چشمان زیبایی دارید، پس می توانید آن ها را در یک قاب مناسب زیباتر نیز جلوه دهید. ابرو برای چشم حکم یک قاب را دارد. هر چه قاب چشم های شما زیبا و متناسب تر باشد، جلوه چشمان شما نیز بیشتر خواهد شد. شکل ابرو باید متناسب با صورت شما باشد. اگر ابروهای تان کم پشت است می توانید با استفاده از یک مداد یا سایه ابرو قسمت های کم پشت را بپوشانید. اما توجه داشته باشید که همیشه بهترین آرایش، آرایشی است که برای بیننده محسوس نباشد.

 رنگ ها را با هم ترکیب کنید
لازم نیست تنها به یک رنگ بسنده کنید. می توانید حداقل از دو سایه با رنگ های متفاوت استفاده کنید. حتی می توانید با استفاده از رنگ های متفاوت و ایجاد سایه روشن و کنتور کردن چشم ها، حالت و شکل آن ها را تغییر دهید. توجه داشته باشید که حتی اگر قصد استفاده از یک سایه را دارید، باید برس کاملا به سایه آغشته شود.

 مژه های تان را فر کنید
هر چه فر مژه شما بیشتر باشد، چشم های شما بازتر به نظر می رسند و رنگ آن بهتر دیده می شود. اگر قصد استفاده از ریمل را دارید، از رنگ های گرم، نظیر قهوه ای استفاده کنید تا رنگ چشم هایتان تحت الشعاع آن قرار نگیرد.

1 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *