پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
آیا زنان بیشتر از مردان در خواب کابوس می بینند؟

آیا زنان بیشتر از مردان در خواب کابوس می بینند؟

اختصاصی چاره چی/ خوابیدن و خواب دیدن از جمله اعمال بسیار عادی است که هر شب ما آن ها را تجربه می کنیم و اطلاعاتی را نیز در مورد آن داریم اما همچنان واقعیت هایی هستند که در این مورد نمی دانید.

گاهی اوقات ما خواب هایمان را یادمان می ماند و در بیشتر زمان ها خواب ها فراموش می شوند. متخصصان بر این باور هستند که ما هر شب خواب می بینیم اما آن ها را به یاد نداریم.

نتایج تحقیقات نشان می دهد که خوابی که زنان می بینند با خواب مردان متفاوت است.

کارشناسان معتقدند زنان نه تنها بیشتر از مردان کابوس های شبانه می بینند بلکه دیدن این کابوس ها به شدت با احساسات عاطفی شان سر و کار دارد.

در مقابل مردان عموما خواب هایی را می برند که هیجانی و لذت بخش است.

دیدن کابوس در خواب ارتباط مستقیمی با وضعیت روحی و اعصاب افراد دارد و در این زمینه زنان به لحاظ روحی آسیب پذیرتر از مردان هستند.

اغلب کابوس هایی که زنان می بینند در ارتباط با زندگی شخصی شان با همسر است و پس از آن موضوعاتی مثل سقوط کردن از ارتفاع، تعقیب و گریز ،دیدن حیوانات ترسناک، بازگشت به دوران مدرسه و آماده نبودن برای یک مراسم و یا اتفاق مهم بالاترین آمار را دارند.

در مقابل مردها کاملا برعکس هستند و اغلب خواب هایی در ارتباط با پرواز کردن، ملاقات با افراد غریبه و یا یافتن گنج یا پول هنگفت می بینند.

علاوه بر این موضوعات زنان بیشتر از مردان خواب ها یا کابوس های خود را به خاطر می آورند و حدودا یک چهارم از زنان نیز خواب های هر شب خود را به یاد می آورند.

به دلیل بیشتر بودن نگرانی و اضطراب هایی که زنان در مقایسه با مردان دارند و حضور همیشه ی این نگرانی ها، زنان ، آن دسته از خواب هایی را که با این نگرانی ها در ارتباط است بیشتر به یاد می آورند.

مترجم : وحیده امینی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *