شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶
۵ نشانه خاموش سرطان روده را شناسایی کنید

۵ نشانه خاموش سرطان روده را شناسایی کنید

اختصاصی چاره چی/ سرطان اصطلاحی است که برای گروهی از بیماری  ها که در آن سلول  های غیرطبیعی بدن، بدون کنترل زیاد می  شوند و می  توانند به سایر بافت ها حمله کنند، به کار برده می شود.

سرطان یک بیماری نیست، بلکه بسیاری از بیماری ها را شامل می شود. امروزه بیش از ۱۰۰ نوع متفاوت سرطان وجود دارد.

در آمریکا حدود ۱۴۰ هزار نفر دچار سرطان روده هستند و این بیماری دارای علائمی است که هر چه زودتر باید آن را شناسایی کنید.در این مطلب به علائم پنهانی بیماری سرطان روده می پردازیم.

۱- کم خونی

01-6-silent-signs-of-colon-cancer-anemia

با خونریزی داخلی روده ها شما احتمالا دچار کم خونی می شوید بنابر این اگر نشانه های کم خونی مثل خستگی مزمن، ضعف یا سرگیجه در طولانی مدت دارید حتما به پزشک مراجعه کنید.

۲- مشکلات تنفسی

02-6-silent-signs-of-colon-cancer-catch-breath

در سرطان های روده توانایی اکسیژن رسانی توسط رگ های خونی کاهش می یابد و این موجب کوتاه شدن نفس های شما می شود و نمی توانید نفس عمیق بکشید.


۳- دل درد

03-6-silent-signs-of-colon-cancer-bloated

یکی دیگر از نشانه های سرطان روده، احساس نفخ شدید در ناحیه شکم و مسدود شدن مسیر روده ها است، بنابراین اگر درد زیادی در قسمت راست شکم تان دارید و بعد از غذا احساس نفخ شدید می کنید با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

۴- یبوست شدید

04-6-silent-signs-of-colon-cancer-constipation

اگر دچار یبوست شدید شده اید و این مساله برایتان ایجاد مشکل کرده احتمالا دچار مشکلات روده ای شده اید، اما اگر شدت و زمان این یبوست کم باشد جای نگرانی نیست.

۵- وجود خون در مدفوع

05-6-silent-signs-of-colon-cancer-toilet

اگر شکل مدفوع شما تغییر کرده یا خون در آن دیده می شود و یا اغلب اوقات احساس حالت تهوع دارید، این مساله می تواند نشانه خطرناکی باشد.بنابراین توجه بیشتری به این مساله داشته باشید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.rd.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *