شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶
۷ راهکار موثر برای کاهش چاقی شکمی

۷ راهکار موثر برای کاهش چاقی شکمی

اختصاصی چاره چی/ چاقی شکمی نه تنها زیبایی و جذابیت شما را از بین می برد، بلکه موجب مشکلات زیادی برای سلامت شما مثل دل درد، سوزش معده، دیابت، مشکلات قلبی، سکته و .. می شود.

کاهش چربی های شکم آنقدر ها هم که فکر می کنیم دشوار نیست، در ادامه می توانید نکاتی را برای بهبود این وضعیت دنبال کنید.

۱- نوشیدن آب

bbvycwq

شما چه بخواهید وزن کم کنید یا خیر باید آب کافی به بدنتان برسانید، افرادی که چاقی شکمی دارند هم در این زمینه باید فعال تر باشند، همیشه یک بطری آب در هر جا که می روید همراهتان باشد، این کار باعث می شود کمتر به نوشیدنی های شیرین و آبمیوه ها رو بیاورید.

۲- مصرف میوه و سبزیجات

bbvyhyb

مصرف میوه و سبزیجاتی مثل هویج، اسفناج، فلفل دلمه ای، گوجه فرنگی و …گزینه های سالم تری برای وعده های غذایی سبک مثل شام هستند.

۳- حذف فست فودها

bbvyrtd

فست فودها بدترین دشمنان کسانی هستند که چاقی شکمی دارند، زیرا کالری و چربی بالای این مواد غذایی تجمع چربی را در شکم شما بیشتر می کند.

۴- ورزش های خاص

bbvyhyh

انجام ورزش به تنهایی به آب شدن چربی های شکمتان کمک نمی کند، بهترین ورزش ها برای این کار عبارتند از : پیاده روی سریع، بدمینتون، تنیس، اسکیت و دویدن.

۵- حذف نوشابه

bbvyhyf

نوشابه به دلیل قند بالایی که با نام فروکتوز دارد، در بدن شما جذب نشده و موجب تجمع چربی ها در اطراف شکم تان می شوند.

۶- دوری از گرسنگی

گرسنه ماندن شما نه تنها کمکی به لاغرتر شدنتان نمی کند بلکه موجب می شود تا شما به سمت غذاهای چرب تر و با قند بیشتر روی بیاورید.و این کار سوخت و ساز بدنتان را با مشکل روبرو می کند.

۷- پنج وعده غذایی در روز

bbvytef

به جای صرف ۳ وعده غذایی سنگین در روز، ۵ وعده غذایی سبک را جایگزین کنید : صبحانه سبک، میان وعده سالم، ناهار سبک، میان وعده بعد از ظهر شامل میوه و سبزیجات و شام سبک.به این شکل شما بیشتر احساس سیری کرده و کمتر می خورید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.msn.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *