پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
عادت هایی که مانع از ثروتمند شدن شما می شوند

عادت هایی که مانع از ثروتمند شدن شما می شوند

اختصاصی چاره چی/ بسیاری از عادت های روزانه ای که داریم مانع از فعالیت های مفید ما شده و اجازه نمی دهند با انجام کارهای بیشتر، موفقیت و ثروت بیشتری را به دست آوریم.

در این مطلب می خواهیم به این عادت ها اشاره کنیم.


١/خواب زیاد

شاید بیدار شدن صبح زود کمی سخت باشد، اما بهتر است بدانید که افراد موفق، همیشه زودتر از دیگران بیدار می شوند و با انجام ورزش و کارهای عقب افتاده، پیشرفت بیشتری در کارهایشان دارند.بنابراین بهتر است خوابتان را به ۷ تا ۸ ساعت در شبانه روز محدود کنید.


٢/نادیده گرفتن سلامت جسمی

برای موفقیت و کسب ثروت بیشتر، ابتدا باید جسمی سالم داشته باشید زیرا زمانیکه در سلامت نباشید، خستگی و بیماری های مختلف همراه با استرس به سراغ شما می آیند .

٣/نداشتن مطالعه

ثروتمندان زمان زیادی را برای کسب دانش و اطلاعات بیشتر اختصاص می دهند، و این به آن ها کمک می کند تا از دیدگاه های مختلف و اتفاقاتی که در اطراف آن ها می افتد، بازار سرمایه و اخبار روز مطلع شوند.

۴/وابستگی به یک منبع درآمد

ثروتمندان اغلب منابع درآمد مختلفی دارند و به یک منبع امید نمی بندند، تا با شکست در یک مورد، باز هم امید داشته باشند، بنابراین در کنار کار اصلی که انجام می دهید، فعالیت دیگری را راه اندازی کنید.

۵/نداشتن بودجه درست

خیلی از افراد نمی توانند مدیریت درستی بین هزینه ها و در آمدشان داشته باشند و به همین دلیل سرمایه چندانی در آخر ماه برایشان نمی ماند.اگر نمی توانید تصمیمات مالی درستی بگیرید بهتر است با یک مشاور یا فرد با تجربه مشورت کنید.

۶/مخارج زیاد

نداشتن پس انداز و هزینه هایی بیش از میزان در آمد باعث می شود تا شما در بلند مدت فقیر شوید و در این موقعیت بمانید.

٧/دوستان منفی

زمانی که شما وقت زیادی را با افراد منفی نگر بگذرانید، نمی توانید پیشرفت زیادی به دست آورید، پس افراد سمی را از زندگی تان کنار گذشته و سعی کنید با مثبت اندیشان بیشتر در ارتباط باشید.

٨/تعویق انداختن کارها

خواستن موفقیت یک طرف قضیه است و تلاش شما برای رسیدن به آن در طرف دیگر قرار دارد، بنابراین اگر می خواهید به موفقیت های مالی دست پیدا کنید باید زودتر دست به کار شوید و آن را عقب نیاندازید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.entrepreneur.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *