شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶
۱۵ توصیه به زوج های جوان برای داشتن یک زندگی عاشقانه

۱۵ توصیه به زوج های جوان برای داشتن یک زندگی عاشقانه

اختصاصی چاره چی/ حفظ و نگهداری یک زندگی مشترک عاشقانه و موفق، سخت تر از شروع آن است اما با در نظر گرفتن چند توصیه که مورد تایید روانشناسان است، ممکن خواهد بود.

۱- برای شریک زندگی تان هر روز وقت بیشتری بگذارید، شاید این زمان حتی ۲۰ دقیقه در یک روز کاری و پر مشغله برای صرف صبحانه باشد، اما خیلی موثر است.

۲- مقایسه زندگی تان با دیگران، نابود کننده ی رابطه شما است، بنابراین دست از مقایسه بردارید.

۳- در شرایط سخت پشتیبان یکدیگر باشید و احساس حمایت را به همدیگر منتقل کنید.این کار حتی می تواند با گوش دادن به درد دل های همسرتان باشد.

۴- اگر با همسرتان به مشکلی برخوردید روزهای اول زندگی تان را به خاطر بیاورید که به چه دلایلی او را به عنوان همسر انتخاب کردید، این کار باعث می شود از خیلی مسائل به راحتی عبور کنید.

۵- کلید پیشرفت یک رابطه، متعهد بودن است، سعی کنید به آنچه قول آن را به همسرتان داده اید متعهد باشید و برای این کار زمان بیشتری را اختصاص دهید.

۶- ماهی یک بار یا بیشتر با همسرتان به کافه یا رستورانی که از آن خاطره دارید، بروید یا با هم به تماشای یک فیلم سینمایی بروید یا اگر برایتان امکان ندارد و بچه دارید، زمانی که خواب بودند به تماشای فیلم دلخواهتان بنشینید.

۷- گاهی اوقات از برنامه ریزی های روتین روزانه فاصله بگیرید و با هم در ارتباط با نیازها و مشکلاتتان گفتگو کنید.

۸- به خاطر داشته باشید که زندگی مشترک فراتر از برگزاری یک مراسم باشکوه است و آنچه مهم است توانایی و سازگاری شما در زندگی برای یک عمر با فرد مورد نظرتان بعد از مراسم است.

۹- سعی کنید چیزهای جدید را با هم تجربه کنید، برای مثال به یک جای جدید و متفاوت بروید.رستوران ها، پارک ها و کافه های جدید و متفاوت را کشف کنید.

۱۰- زمانی را برای شناخت شخصیت همسرتان اختصاص دهید، برای اینکار می توانید از کتاب های روانشناسی هم استفاده کنید.

۱۱- می توانید برای حل مسائلتان از روانشناسان یا افراد قابل اعتمادی مثل پدر یا مادرتان کمک بگیرید.

۱۲- گاهی اوقات رفتارهای شما برای همسرتان می تواند آزار دهنده باشد یا برعکس، این یک اتفاق کاملا طبیعی در زندگی است ، پس نگران نباشید.

۱۳- همیشه همسرتان را مثل مهمان خانه، در اولویت همه موضوعات قرار دهید، اگر می خواهید نظر خواهی کنید یا به جایی بروید باید اول نظر او را بپرسید.

۱۴- در انتقاد کردن از همسرتان زیاده روی نکنید، شما نمی توانید کلیت شخصیت او را تغییر دهید، پس به بهانه اصلاح او، از تحقیر یا تمسخر او در جمع استفاده نکنید.

۱۵- برای ارتباط برقرار کردن با هم از زبان عاشقانه استفاده کنید، این یکی از بهترین کارهایی است که برای کمک به زندگی مشترکتان می توانید انجام دهید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.yourmodernfamily.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *