شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶
چگونه با حقوق کارمندی پس انداز خود را افزایش دهیم؟

چگونه با حقوق کارمندی پس انداز خود را افزایش دهیم؟

پای صحبت همه کارمندان که می نشینیم دم از قسط و نداری و وام و مسائلی از این قبیل می زنند. بیشتر آن ها هم معتقدند حقوق شان به نیمه ماه نمی رسد و پس اندازی ندارند. این جملات بسیار به گوش می رسد و به نوعی برای همه آشناست. بیشتر آن ها متفق القول می گویند که با این دخل و خرج اصلا نمی توانیم به فکر پس انداز باشیم، اما برای این موضوع راه حلی برای شما داریم. شاید باورش سخت باشد که افراد پولدار و غیرپولدار در یک ویژگی تفاوت دارند و آن هم در نوع پس انداز است.

افراد پولدار زمانی که حقوق خود را دریافت می کنند ابتدا پس انداز خود را کنار می گذارند و مابقی پول خود را برای کارهای مختلف اختصاص می دهند، اما افرادی که وضعیت متوسط یا پایینی در اقتصاد دارند ابتدا هزینه های خود را انجام می دهند و اگر مبلغی باقی ماند آن را پس انداز می کنند.

اول پس انداز بعد هزینه های جانبی
۱- هزینه دست خانوارهاست و اگر قصد پس انداز داشته باشید حتما می توانید آن را انجام دهید. افراد پولدار پس انداز را کنار گذاشته و هزینه های خود را براساس مبلغ باقی مانده تعیین می کنند که این موضوع یکی از رموز موفقیت در زندگی است.
۲- سعی کنیم مقداری پس انداز کنیم که قدری فشار مالی به ما بیاید، البته نه آن قدر که زیر این فشار خم بشویم. این که بگوییم فقط مازاد درآمد را پس انداز کنیم درست نیست. باید قدری فشار را تحمل کنیم و بتدریج این فشار را بیشتر کنیم.

۳-  برای این که بتوانید زندگی راحتی داشته باشید حتما در ابتدای هر ماه هزینه های خود را بررسی و روی کاغذ بنویسید. به نوعی باید برای خود یک حسابدار خبره باشید و ترازنامه مالی شما باید در پایان ماه تطابق کامل داشته باشد.

۴- حتما نام جدول روزنامه حسابداری را شنیده اید. برای این که هزینه های تان مشخص شود یک دفتر روزنامه تهیه کنید و هر هزینه ای را که انجام می دهید آن را به دفتر مربوطه منتقل کنید تا به راحتی میزان هزینه به دست بیاید، البته این کار با وجود تلفن های همراه هوشمند و برخی نرم افزارها و اپلیکیشن ها خیلی راحت تر هم شده است .

۵-  زمانی که بدانید چقدر هزینه می کنید قطعا برنامه ریزی شما برای انجام کارهای دیگر دقیق تر خواهد بود و دست باز تری در این زمینه دارید.

منبع:جام جم

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *