پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶
۱۵+۲ راه درمان خانگی برای رفع تیرگی آرنج، زیر بغل و پا

۱۵+۲ راه درمان خانگی برای رفع تیرگی آرنج، زیر بغل و پا

۱. چند عدد بادام را با مقداری شیر یا عسل بکوبید تا خمیری نرم به دست آید. این خمیر را برای ۳۰ دقیقه روی نواحی تیره قرار دهید و بعد با آب بشویید.

۲. لیموترش را ورقه ورقه کرده و آن را برای ۵ تا ۱۰ دقیقه روی ناحیه تیره بمالید، سپس پوست را شست وشو دهید و در صورت لزوم از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. با این کار سلول های مرده از روی پوست کنده می شوند.

12

۳. میزان لازم زردچوبه را با مقداری ماست، عسل و آبلیمو مخلوط کنید تا خمیر به دست آید، سپس آن را برای ۱۰ دقیقه روی ناحیه مورد نظر قرار دهید و بعد بشویید.

۴. یک پیمانه شکر قهوه ای را با سه قاشق غذاخوری روغن زیتون فرابکر مخلوط کنید. این ترکیب را دو بار در هفته طی حمام برای یک تا دو دقیقه روی پوست تیره مالش دهید و بعد آبکشی کنید.

۵. مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا خمیری غلیظ به دست آید، سپس پوست را با آن مالش دهید و بعد بشویید. بعد از خشک شدن پوست هم می توانید روی آن کمی بیکینگ پودر بپاشید تا روشن تر شود، همچنین می توانید دو تا سه قاشق غذاخوری جوش شیرین را به نصف سطل آب گرم اضافه کنید و پا را برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آن فرو ببرید، سپس پا را آبکشی کرده و خشک کنید.

۶. جوش شیرین و گلاب را با هم مخلوط کنید تا خمیری غلیظ به دست آید، سپس آن را به زیر بغل بمالید و بعد از چند دقیقه با آب گرم شست وشو دهید.

۷. پوست پرتقال را در آفتاب قرار دهید تا خشک شود، سپس آن را پودر کرده و با گلاب و شیر مخلوط کنید تا خمیر به دست آید. این مخلوط را برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوست ماساژ دهید تا سلول های مرده، کنده شوند سپس ناحیه را با آب سرد شست وشو دهید. برای تاثیرگذاری بیشتر می توانید به این مخلوط مقداری زردچوبه و چند قطره آبلیمو اضافه کنید.

۸. دو قاشق غذاخوری شیر، یک قاشق چای خوری کشک و یک قاشق غذاخوری آرد را با هم مخلوط کنید تا خمیر به دست آید. آن را برای ۱۵ دقیقه روی پوست قرار دهید و بعد با آب سرد بشویید. به جای شیر می توانید از خامه هم استفاده کنید. ویتامین ها و اسیدهای چرب موجود در شیر و خامه پوست را روشن می کنند.

۹. سرکه را با آرد برنج مخلوط کنید تا خمیر به دست آید. این خمیر را در حمام برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی ناحیه زیر بغل بمالید و بعد با آب گرم بشویید. به این ترتیب هم پوست تان روشن تر می شود و هم آلودگی ها و بوی بد زیر بغل از بین می رود.

۱۰. قبل از حمام روغن نارگیل را برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوست ماساژ دهید، سپس ناحیه را با صابون ملایم و آب ولرم شست وشو دهید. از این روش هر روز یا یک روز در میان استفاده کنید. این روغن نوعی دئودورانت طبیعی هم محسوب می شود. همچنین می توانید یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با نصف قاشق غذاخوری آبلیمو مخلوط کنید و برای ۱۵ دقیقه روی ناحیه قرار دهید، سپس آن را با آب ولرم و صابون بشویید.

۱۱. آرد نخود را با ماست، آبلیمو و کمی زردچوبه مخلوط کنید تا خمیری غلیط به دست آید، سپس آن را برای ۳۰ دقیقه روی ناحیه مورد نظر قرار دهید و بعد با آب گرم بشویید. برای دو هفته این کار را هر روز انجام دهید. بعد از آن هم سه بار در هفته این عمل را تکرار کنید تا پوست تان کاملا روشن شود.

۱۲. ژل آلوورا را برای ۳۰ دقیقه روی ناحیه تیره قرار دهید، سپس آن را بشویید. این عمل را دو بار در روز برای دو هفته تکرار کنید.

201553141024952170a

۱۳. سیب زمینی را ورقه یا رنده کرده و پوست را با آن ماساژ دهید، همچنین می توانید آب آن را گرفته و زیر بغل بمالید. ۱۰ دقیقه بعد هم ناحیه را بشویید. سیب زمینی خاصیت اسیدی خفیف دارد و باعث روشن شدن پوست می شود.

۱۴. میزان مساوی گلیسیرین و گلاب را با مقداری عسل مخلوط کنید و آن را برای ۴۵ دقیقه روی پوست قرار دهید. این کار را ۱۰ روز تکرار کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

۱۵. آب خیار تازه را با یک مقدار زردچوبه و چند قطره لیمو ترش مخلوط کنید و روی ناحیه تیره بمالید. نیم ساعت صبر کرده و بعد آن را آبکشی کنید.

۱۶. شب ها قبل از خواب چند قطره روغن زیتون روی ناحیه تیره بمالید و صبح شست وشو دهید.

۱۷. قوزک پا را برای ۱۰ دقیقه با روغن کرچک ماساژ دهید و بعد جوراب بپوشید. صبح نیز آن را شست وشو دهید.

منبع : برترین ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *