پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
۷ موضوعی که خانم های باردار دوست ندارند، بشنوند!

۷ موضوعی که خانم های باردار دوست ندارند، بشنوند!

اختصاصی چاره چی/ گاهی اوقات که خانم بارداری را می بینیم از تجارب منفی بارداری مان برایش می گوییم که این می تواند برای او بسیار استرس زا و خطرناک باشد.

در ادامه به مطالبی اشاره می کنیم که نباید به خانم های باردار بگویید.

۱- درد زایمان

گفتن دردی که هنگام زایمان کشیدید به خصوص برای خانم هایی که بارداری اولشان است، موجب ترس آن ها می شود، پس بهتر است سراغ جزئیات زایمانتان نروید.یا اگر تجربه بدی در این زمینه داشتید موضوعات دیگری را برای صحبت کردن مطرح کنید.

۲- ترس هنگام زایمان

اگر خانمی برای دفعه اولی باشد که عمل زایمان را انجام می دهد طبیعتا بیشتر از کسانیکه تجربه آن را داشته اند، می ترسد، پس لازم نیست از ترس او پرس و جو کنید، اگر راهی برای راحت شدن این فرایند و کمتر شدن ترس او دارید به او بگویید و گرنه در این زمینه با او صحبت نکنید.

۳- بیرون رفتن از خانه

خانم های باردار به دلیل وزن سنگین تر و احتمال زایمان در ماه های آخر بهتر است در خانه باشند و طبیعتا روابط اجتماعی آن ها با دوستان و آشنایان کمتر می شود، اما این مساله دلیل نمی شود که شما آن ها را از پیشنهادات تفریحی تان حذف کنید.

۴- تغییرات جسمی

خانم های باردار به صورت طبیعی بعد از بوجود آمدن جنین وزن می گیرند و گاهی اوقات برخی از آن ها شکم بزرگتری نسبت به بقیه دارند که این اضافه وزن پس از زایمان کاهش می یابد پس نیازی نیست در ارتباط با تغییرات جسمی شان به آن ها بگویید.

۵- توانایی بارداری

بهتر است به خانم های باردار بگویید که بدون در نظر گرفتن وزن شان زیبا هستند، حتی اگر خیلی هم لاغر باشند زمانیکه شما به آن ها این موضوع را بگویید، احساس می کنند از عهده ی تحمل فرزند در شکم و توانایی زایمان بر نمی آیند.


۶- پیش بینی

هر خانمی به شیوه ی خاصی ماه های بارداری را تجربه می کند زیرا ترشح هورمون ها موجب تغییرات متفاوتی در خانم های باردار می شود زمانیکه شما از تغییرات بدن یا جنین در ماه های آینده به آن ها می گویید ، در صورت متفاوت بودن این تغییرات دچار استرس یا افسردگی می شوند.

۷- جنسیت کودک

شاید شما عاشق دختر باشید و او عاشق پسر، باید بپذیرید که سلیقه ها متفاوت است و صحبت از آن برای یک خانم باردار صحیح نیست، همچنین صحبت از بارداری بعدی و جنسیت بچه ی بعدی هم درحالیکه او در حال زایمان اول است، موجب استرس مادر می شود.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.parents.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *