جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
۵ توصیه مفید برای نگهداری از بیماران آلزایمری در خانه

۵ توصیه مفید برای نگهداری از بیماران آلزایمری در خانه

اختصاصی چاره چی/ بیماران آلزایمری بر خلاف آنکه موضوعات زیادی را از یاد می برند ، احساسات و ابراز علاقه دیگران برای مدت های طولانی در ذهن شان می ماند.

اگر چه نگهداری از بیماران آلزایمری می تواند سخت باشد اما هر چقدر بیمار احساس عزت نفس و احترام بیشتری از سوی شما دریافت کند ، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و کار برای مراقبت شما از او راحت تر می شود.

در این مطلب می خواهیم به راهکارهایی موثر در ارتباط و نحوه برخورد با بیماران آلزایمری بپردازیم.

۱- محبت فیزیکی

محبت های فیزیکی در کنار محبت های کلامی می تواند به آرامش بیشتر این بیماران کمک کند، کارهایی مثل گرفتن دست آن ها، نوازش موها، کمک به حمام کردن یا لباس پوشیدن و … نمونه ای از این کارها هستند.

۲- ساختن لحظات لذت بخش

با فراموش شدن حافظه ی بلند مدت، این بیماران تنها می توانند از زمان حال لذت ببرند، پس سعی کنید توجه کاملتان به او باشد و به این بیماران به چشم یکی از کارهای جزئی و روزمره نگاه نکنید، گاهی اوقات با بردن آن ها به تفریح یا یک نمایش طنز لحظات لذت بخشی را برایشان فراهم کنید.
۳- هدیه دادن

گاهی اوقات، دادن یک هدیه ی کوچک یا کادویی که ساخته ی دست خودتان است می تواند آن ها را خیلی خوشحال کند.

۴- تایید کردن

سعی کنید حرف های این بیماران را حتی اگر مخالف آن هستید تایید کنید، آن ها به تایید و تعریف شما نیاز دارند، سعی کنید از عبارات مثبت و محبت آمیز در ارتباط با آن ها استفاده کنید.سوالاتشان را هر چند تکراری باشد با احترام و صبر بیشتر پاسخ دهید و به گونه ای رفتار کنید که احساس کنند برای بار اول است که این سوال را می پرسند.
۵- پیشنهاد کمک

حتی اگر از عهده ی انجام کارهایی بر می آیند به آن ها پیشنهاد کمک بدهید، برای مثال آوردن حوله یا همراهی کردن با آن ها در پیاده روی می تواند به لحاظ روحی آرامشان کند.در قبال کارهایی هم که خودشان می توانند انجام دهند، از آن ها تقدیر کنید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.livestrong.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *