شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶
این ۲ عامل تعیین کننده شکست یا موفقیت شما هستند

این ۲ عامل تعیین کننده شکست یا موفقیت شما هستند

اختصاصی چاره چی/ همه ما در زندگی مان دچار اشتباهاتی می شویم که شکست ها را برایمان رقم می زند، و در این میان دو عامل وجود دارند که در صورت توجه به آن ها متوجه می شویم اشکال کارمان از کجاست.

۱- نگرش های شخصی

atitude1

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که دائما درگیر افکار و نگرش های منفی هستید باید بدانید که همین نگرش ها زندگی کاری و شخصی تان را نابود می کنند و انرژی تان را به هدر می دهند.

در واقع نگرش های منفی باعث می شود تا شما فرصت های پیش روی خود را نادیده بگیرید.برای تغییر نگرش نیاز به زمان دارید، پس به خودتان فرصت دهید و هر روز افکار مثبت را با خودتان تمرین کنید.

۲- انتظارات از خود

Word Expectations on ascending arrow above bar graph of Wooden small cubes isolated on black background. Chalk drawing on blackboard. Business Concept image.

.

زمانیکه برای تغییر نگرش تان اقدام کردید و شروع به اقدام های اولیه کردید، سعی کنید انتظاراتتان از خودتان را هم با توجه به این نگرش ها و بر اساس آن ها مطابقت دهید.

گاهی اوقات انتظاراتی از خودمان یا شغلمان داریم که همیشه به صورت ناگفته باقی می ماند و هیچ گاه هم عملی نمی شود، و همین موضوع موجب احساس شکست شغلی در ما می شود و احساس می کنیم کار متناسب با توانایی ها و انتظاراتمان را پیدا نکرده ایم.

یکی از راه های موثر برای متعادل شدن انتظارات این است که قبل از انجام هر کاری انتظاراتی را که از خودمان و آن کار داریم را برای خودمان ارزیابی کنیم.برای مثال اگر می خواهید وارد سازمانی شوید، انتظارتان از آن سازمان چیست؟موفقیت های مالی؟ تعامل با همکاران؟ یا ارزیابی استعدادها؟…

سپس ببینید آیا شغل مورد نظر توانایی این را دارد که به نیازها و انتظارات شما پاسخ در خوری بدهد؟ اگر اینطور نیست به سراغ آن نروید تا دچار سرخوردگی نشوید.

برای مثال اگر در سازمانی کار می کنید که تعامل مناسبی با همکارانتان ندارید، و فرد برون گرایی هستید بهتر است از شغل تان این انتظار را نداشته باشید و در عوض به سراغ کارهایی بروید که خارج از محیط کاری انتظار و نیاز شما به روابط اجتماعی را پاسخ دهد.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.entrepreneur.com

Word Expectations on ascending arrow above bar graph of Wooden small cubes isolated on black background. Chalk drawing on blackboard. Business Concept image.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *