شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶
روانشناسی گروه های خونی مختلف را در این مطلب بخوانید!

روانشناسی گروه های خونی مختلف را در این مطلب بخوانید!

عملکرد مغز و دستگاه عصبی خیلی بیشتر از آنچه فکرش را می کنید با خون و ویژگی های آن مرتبط است؛ حتی نوع گروه خونی هم می تواند در سبک زندگی شما تاثیر بگذارد. ما با انتخاب سبک زندگی مان می توانیم تاثیر بد گروه های خونی را کاهش دهیم. در این مطلب، ابتدا به سراغ ویژگی های مختلف افراد دارای گروه های خونی مختلف رفته ایم و در بخشی دیگر، راه حل هایی را برای غلبه بر مشکلات هر گروه خونی بیان کرده ایم. توصیه های ما را جدی بگیرید چون داده های مان را از سایت رسمی دکتر «پیتر دادامو»، پزشک درمان های طبیعی ترجمه کرده ایم.


گروه A زود عصبانی می شوند
افراد دارای گروه خونی A هورمون کورتیزول بیشتری در بدنشان ترشح می شود. این هورمون باعث ایجاد استرس می شود. به همین دلیل به چنین افرادی توصیه می شود ورزش هایی مثل یوگا را برای کاهش تشویششان  انجام دهند. آن ها احتمالا زودتر عصبی می شوند و اعصاب شان دیرتر از دیگران آرام می شود.
گروه B مراقب قلب شان باشند
بنابر تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۲ در دانشگاه هاروارد انجام شد، افراد با گروه خونی غیر O بیشتر از دیگران در معرض مشکلات قلبی و عروقی قرار می گیرند و از بین این گروه ها احتمال ابتلای گروه AB نسبت به دیگران ۲۳ درصد بیشتر است. دکتر «لوکی» استاد دپارتمان تغذیه  این دانشگاه می گوید: «با اینکه مردم نمی توانند گروه خونی شان را تعیین کنند یا آن را تغییر دهند، این تحقیقات به فیزیولوژیست ها کمک می کند تا ویژگی هایی را که باعث افزایش ابتلا به بیماری های مختلف می شود ، پیدا کنیم.»
AB گروه فراموشکاران
نتیجه  تحقیقات نشان می دهد کسانی که گروه خونی شان AB باشد، ۸۲ درصد بیشتر از دیگران در معرض مشکلات مربوط به یادآوری خاطرات یا اتفاقات هستند. این افراد از نظر زبانی و تمرکز هم نسبت به گروه های خونی دیگر ضعیف تر عمل می کنند.
یکی از دلایل اصلی این ویژگی به دلیل پوشش های پروتئینی به نام فاکتور انعقادی شماره هشت روی گلبول های قرمز آن هاست که احتمالا باعث کاهش جریان خون در مغز می شود.
گروه O نگران سرطان نباشند!
گروهی از محققان دانشگاه «یل» که درباره  عفونت های باکتریایی مطالعه می کنند، می گویند: «احتمال بالایی وجود دارد که افراد دارای گروه خونی O نسبت به دیگران کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان معده قرار داشته باشند. این نتیجه براساس تحقیقات انجام شده روی نوع خاصی از باکتری ها به دست آمده است.
باکتری هلیکوباکتر پیلوری که در روده  انسان زندگی می کند، نقش مهمی در ابتلا به سرطان معده دارد؛ کسانی که گروه خونی شان به جز O باشد، خونشان ویژگی هایی دارد که به رشد این باکتری ها کمک می کند. دارندگان گروه خونی O چنین ویژگی را ندارند و خیالشان بابت سرطان معده باید راحت تر باشد.
چطور با مشکلات گروه خونی مان کنار بیاییم؟

دکتر «پیتر دادامو» پزشک درمان های طبیعی در وب سایتش به افراد در هر گروه خونی توصیه هایی کرده است. سفارش های او به راحتی نوشتن برنامه  کار روزانه یا ارتباط داشتن با دوستان است:

گروه O
– برای خودتان هدف کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تعیین کنید تا فشار کاری تان کمتر شود.
– سعی کنید هر کاری را آرام آرام انجام دهید و با یک دست چند هندوانه برندارید.
– همه جور مواد خوراکی بخورید؛ حتی شده به صورت اسنک و میان وعده.
– غذای تان را آرام آرام بخورید. بعد از اینکه غذا را داخل دهانتان قرار دادید چنگال را کنار بشقاب تان بگذارید و خوراک را سر فرصت بجوید.
– تصمیم های خیلی بزرگی را که با پول های هنگفت مرتبط است و استرستان را بیشتر می کند، نگیرید.
– وقتی عصبی هستید، یک حرکت فیزیکی انجام دهید؛ مثلا ورزش کنید.
– دست کم چهار بار در هفته، روزی ۱۳ تا ۴۵ دقیقه ورزش هوازی انجام دهید.
– مصرف شکر را کمتر کنید، تنباکو و سیگار را هم دور بریزید.
گروه A
– مثل آدم های خلاق زندگی کنید.
– برای انجام کارهای روزانه برنامه داشته باشید.
– دیرتر از ساعت ۱۱ شب به تختخواب نروید و روزانه بیشتر از هشت ساعت بخوابید. زیاد در بیدار شدن معطل نکنید و زود از تختخواب بلند شوید.
– در طول ساعت های کاری، دو بار و هر بار به مدت ۱۲ دقیقه ورزش های کششی انجام دهید یا کمی قدم بزنید. تنفس عمیق را هم فراموش نکنید.
– اول روزتان را با یک خوراک پر از پروتئین آغاز کنید اما شب ها خوراک پروتئینی کمتری بخورید.
– وقتی عصبی هستید، چیزی نخورید.
– خوراک های کم  حجم اما مقوی بخورید.
– سه بار در هفته و هر بار به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه در ورزش های آرامش بخش مثل یوگا شرکت کنید.
– برنامه های منظمی برای چکاپ قلب و سرطان داشته باشید.
– همیشه خوراک تان را خیلی خوب بجوید. این کار به هضم بهتر خوراک کمک می کند.
گروه B
– چیزی را که می خواهید به دست بیاورید تجسم کنید. شما قدرت تخیل خوبی دارید و با این توانایی به چیزهایی که دنبالش هستید، می رسید.
– روزانه حداقل ۲۰ دقیقه در برنامه های خلاقانه که تمرکز شما را می طلبد، شرکت کنید.
– شب ها زودتر از ساعت ۱۱ به تختخواب بروید و روزی هشت ساعت بخوابید. خواب به بهبود گردش خون شما کمک می کند.
– در طول استراحت های روزانه تان از مدیتیشن برای آرام شدن استفاده کنید.
– کسانی که این گروه خونی را دارند، ذاتا آدم های اجتماعی هستند. در برنامه های اجتماعی مختلف شرکت کنید و از آن ها لذت ببرید.
– دارندگان این گروه خونی، بیشتر در معرض خطر ابتلا به زوال عقل هستند. بیشتر از قبل ورزش های ذهنی مثل حل کردن جدول را انجام دهید. می توانید آموختن یک زبان تازه را هم امتحان کنید.
گروه AB
– ارتباطات اجتماعی تان را گسترش دهید اما از محیط های خیلی رقابتی کنار بکشید.
– یک برنامه  جمع و جور از هدف های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت  فراهم کنید تا سرتان بی خودی شلوغ نشود.
– برنامه هایتان را طوری بچینید که مجبور نباشید در یک زمان چند هندوانه بردارید.
– دو بار در هفته و هر بار حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه را به ورزش های کششی، مدیتیشن و یوگا اختصاص دهید.
– در فعالیت های گروهی که اطرافتان می بینید شرکت کنید و ارتباطتان با دیگران را از دست ندهید. شما ذاتا آدمی اجتماعی هستید.
– کاری را که به تنهایی انجام می دهید و از آن لذت می برید انتخاب کنید. شما از انجام کارها یا ورزش های انفرادی لذت می برید.
– در میان کارهای روزانه تان فعالیت فیزیکی بیشتری داشته باشید. این کار به شما انرژی بیشتری می بخشد.
A و B گروه آرام ترین ها
به طور کلی ساختار آنتی ژن افراد نشان می دهد که چه مقدار هورمون در بدن آن ها ترشح می شود. افرادی با گروه خونی A و B معمولا آدم های آرام تری هستند؛ اگر هم گاهی عصبی می شوند، زیاد به خودشان سخت نمی گیرند و راحت تر از دیگران آرام می شوند.
دارندگان این گروه خونی با ورزش های آرام بخشی مثل یوگا میانه  بهتری دارند. افراد در گروه خونی AB هم شرایط بهتری دارند. وضع ایمنی بدن افراد در گروه های خونی A و B وضع بهتری دارد که با ورزش هم شرایط بهتری پیدا می کند.

منبع: زندگی ایده آل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *