پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
چگونه لکه های لاک را از روی لباس پاک کنیم؟

چگونه لکه های لاک را از روی لباس پاک کنیم؟

اختصاصی چاره چی/ برای همه ی ما اتفاق افتاده که هنگام لاک زدن به خانم ها، لباسمان را هم لاک زده ایم، اما همانقدر که این لکه ها سمج و آزار دهنده به نظر می رسند راه هایی برای پاک کردن آن ها هم وجود دارد.

۱- یکی از متداول ترین روش ها استفاده از استون است، سعی کنید تا زمانیکه لکه تازه و خیس است، استون را با یک حوله روی آن بکشید، اما اگر خشک شد، با استفاده از یک سوهان یا پشت چاقو اضافه های لاک را بگیرید ، سپس قسمت لک شده را با استون مرطوب کنید، دقت کنید استون را زیاد استفاده نکنید تا به لباس شما آسیب نرسد، سپس آن را مقابل آفتاب خشک کنید، این ترفند برای لباس های پنبه و کتان مناسب است.

۲- اگر با استفاده از استون مشکل حل نشد، می توانید از اسپری دفع حشرات، فرقی نمی کند از چه نوع و مارکی باشد، استفاده کنید.اسپری را مستقیم روی لکه زده و با حوله روی آن بکشید یا بصورت غیر مستقیم ابتدا روی حوله زده و روی لباس بکشید.می توانید روی لکه ی لاک اسپری کرده و مدت ۳ دقیقه صبر کنید و سپس به آرامی و با مسواک به حالت دایره ای روی پارچه بکشید.سپس کل لباس را با آب ولرم بشویید و اگر لکه به صورت کامل از بین نرفته بود این کار را تکرار کنید تا به نتیجه ی مطلوب برسید.

۳- اگر می ترسید استون رنگ لباس شما را از بین ببرد، از پودر طلق یا پودر تالک استفاده کنید. مقداری پودر طلق را روی محل لک شده ریخته و اجازه دهید چند ساعت یا یک شبانه روز در همین حالت بماند، سپس با یک عدد مسواک حرکاتی دایره ای روی محل بکشید، سپس به روش معمول لباس را بشویید.

۴- اگر لکه ی لاک ناخن روی پارچه ی ابریشمی و یا لباس های پشمی باشد، نباید هیچ کدام از روش های بالا را امتحان کنید، زیرا پارچه آسیب می بیند.اگر لکه تازه است مقدار اضافی آن را با یک حوله بگیرید، مقداری اتر روی لکه ریخته و آن را روی لکه بمالید، سپس لباس را در آب ولرم و صابونی که مقدار خیلی کمی آمونیاک ( برای هر لیتر آب، یک قاشق مرباخوری) دارد، بریزید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.onehowto.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *