پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
۱۰ رفتار اشتباهی که به دلیل عشق به فرزندتان انجام می دهید!

۱۰ رفتار اشتباهی که به دلیل عشق به فرزندتان انجام می دهید!

اختصاصی چاره چی/ همه والدین دوست دارند، فرزندشان را به بهترین شکل ممکن تربیت کنند، اما گاهی در این راه کارهایی می کنند، که اوضاع از کنترل آن ها خارج می شود.

در ادامه به چند رفتار اشتباه والدین در ارتباط با تربیت فرزندان می پردازیم.

۱- شما با آن ها مانند یک پادشاه برخورد می کنید

اینکه فرزند شما از نحوه ی ارتباط شما احساس خاص بودن داشته باشد، چیز خوبی است اما نباید این موضوع سبب شود که شما جدی بودن و اقتدارتان را نزد او از دست دهید، زیرا عواقب منفی زیادی خواهد داشت.

۲- شما مقدار زیادی پول تو جیبی به آن ها می دهید

اگر مقدار زیادی پول یا چیزهای گران قیمت به فرزندتان بدهید، نه تنها معنای آن ها را درک نمی کند، بلکه در آینده هم قدر دان چیزهایی که شما یا دیگران به او می دهید، نخواهد بود.

۳- شما مانع از انجام وظایف کودکتان می شوید

درس خواندن و انجام کارهایی که از جمله وظایف او است، به پیشرفت و موفقیت او در آینده کمک می کند، شما می توانید در این زمینه آموزش هایی را در اختیار او بگذارید اما اینکه اجازه ندهید برای آینده اش تلاش کند، باعث می شود نتواند به خودش افتخار کند.

۴- شما بخشندگی را به آن ها نمی آموزید

جریان زندگی این است : هر چقدر بخشنده باشید، همان قدر از دیگران آن را دریافت می کنید، پس مانع از کارهای مثبت کودکتان در ارتباط با دیگران و یا فعالیت های داوطلبانه اش برای کمک به دیگران نشوید.

۵- شما آن ها را فرزندانی قدر نشناس تربیت می کنید

شاید شما کودکتان را شایسته ی بهترین ها بدانید اما او باید قدردانی از زحمات دیگران را بیاموزد، می توانید با تشکر کردن از کارهای اعضا خانواده این رفتار را به او بیاموزید.

۶- رفتار شایسته ای در خانواده ندارید

فرزندان پدر و مادر را الگوی خود می دانند و شما نباید از هر شرایطی که برایتان پیش می آید شکایت کنید، آن ها باید شاهد مسئولیت پذیری در شما باشند.

۷- در مشخص کردن مرزها ضعیف عمل می کنید

همه ی بچه ها دوست دارند والدین آن ها را در شرایط کاملا عالی تربیت کنند، اما اگر شما به عنوان یک پدر یا مادر حد و مرز رفتار صحیح را به فرزندتان نیاموزید، او در آینده بی ادب و گستاخ خواهد شد.

۸- اجازه می دهید کار خودش را بکند

آزادی عمل بیش از حد به کودک دادن هم کنترل اوضاع را از دستان شما خارج می کند، پس در مورد آنچه به کودکتان می دهید دقیق تر عمل کنید.

۹- همه چیز را برای او مهیا می کنید

اگر برای خلاص شدن از شر غرغر های او برایش هدیه می خرید باید بدانید که این کار او را بچه ای لوس تربیت می کند که در آینده باید سریعا به خواسته هایش برسد.اجازه دهید هدیه شما با نشان دادن شایستگی هایش در ارتباط با نگهداری وسایل قبلی، معنای بیشتری پیدا کند.

۱۰- از برخی روابط او جلوگیری می کنید

برای اطمینان از اینکه کودکتان با بچه های خوبی در ارتباط است نباید، همه ی روابط اجتماعی اش را قطع کنید، گاهی اوقات اجازه دهید برای کسب تجربه های بهتر در جمع بزرگتر ها باشد یا کسانی را که دوست دارید با فرزندتان در ارتباط باشند را به منزلتان دعوت کنید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.lifehack.org

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *