جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
چند پیشنهاد ورزشی ساده برای پشت میز نشین ها

چند پیشنهاد ورزشی ساده برای پشت میز نشین ها

اختصاصی چاره چی / همیشه روزهای پر مشغله ای هستند که به دلیل محدودیت زمان، نه می توانیم به باشگاه برویم و نه حتی یک پیاده روی ساده انجام دهیم.در این روزها مجبوریم بیشتر از ۶ ساعت در روز پشت میزمان بنشینیم که این کار برای سلامت مان بسیار مضر است.

بیشتر ما دست کم ۸ ساعت از روزمان را پشت میز کار می گذرانیم و این نشستن های طولانی عوارضی جسمی و روانی زیادی می تواند داشته باشد.

اما این به معنا نیست که چون وقت کافی نداریم ورزش نکنیم، ما در این مطلب تمریناتی را به افرادی که دائما پشت میز هستند یا ساعت های طولانی را با کامپیوتر کار می کنند پیشنهاد می دهیم.

– کشش پاها

desk-exercises_gallery2

در این حرکت باید مچ پای راست را به شکل زیر روی زانوی پای چپ قرار داده و روی زانوی راست تان فشار بیاورید، به طوری که فشار را از داخل زانو احساس کنید.می توانید هم زمان پای چپ تان را به سمت جلو بکشید، این کار را برای پای دیگر هم انجام دهید.


– کشش شانه ها

desk-exercises_gallery3

دست راست تان را بالا آورده و به پشت سرتان ببرید ، با دست دیگر به شکل زیر سعی کنید به آرامی انگشت ها را به هم برسانید، سپس به راست و چپ خودتان را بکشید، حالا دست ها را عوض کنید و تا زمانیکه احساس خستگی کردید این تمرین را تکرار کنید.


– کشش بدن

desk-exercises_gallery4

در همان حالتی که نشسته اید کف دست ها را روی لبه های صندلی قرار داده و سعی کنید خودتان را بالا بکشید، در همین حالت شانه ها را سعی کنید به عقب کشیده و شکم تان را داخل ببرید.این کار را برای ۱۰ بار و در هر بار به مدت ۱۰ ثانیه انجام دهید.

– کشش کمر

desk-exercises_gallery5

از جایتان بلند شوید، دست ها را روی لبه میز گذاشته و تا جایی عقب بروید که انگشتانتان بتواند لبه میز را لمس کند.قفسه سینه خود را آزاد بگذارید و اجازه دهید کشش روی پشت ، کمر ، شانه و دست های شما احساس شود.

– کشش رو به جلو

desk-exercises_gallery6

دست ها را روی لبه میز قرار داده کمی عقب بروید و بدن را به سمت جلو بکشید، به طوری که روی گودی کمرتان یک قوس ایجاد کنید، شما باید فشار را روی پشت زانو و پاهایتان احساس کنید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.leaf.tv

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *