شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶
توصیه هایی مهم در استفاده از رژ لب که لب هایتان را زیبا تر می کند!

توصیه هایی مهم در استفاده از رژ لب که لب هایتان را زیبا تر می کند!

اختصاصی چاره چی/ یکی از پر کاربرد ترین لوازم آرایشی برای خانم ها رژ لب است، که استفاده ی صحیحی از آن می تواند لب های شما را زیبا و درخشان کند و در صورت استفاده نادرست و یا خرید مارک های متفرقه لب هایتان خشک شده و دچار بیماری های پوستی می شود.

در این مطلب به ترفندهایی می پردازیم که به شما در داشتن لب هایی زیبا و استفاده صحیح از رژ لب کمک می کند.

– هیچ وقت زدن رژ لب روی لب های پوسته پوسته قشنگ نیست، پس اگر لب های خشکی دارید بهتر است اول آن ها را با یک فرچه مثل ریمل های مژه و یا ابروی تمیز، لایه برداری کرده و سپس روی لب های نرم و صاف رژ لب بزنید.

gallery_nrm_1418933647-brushlip

– برای جلوگیری از نشستن رژ لب روی دندان ها، بهتر است یکی از انگشت ها را به تنهایی یا با استفاده از یک دستمال به دهانتان برده و لب هایتان را به آن فشار دهید تا باقیمانده ی رژ لب روی دندان هایتان کشیده نشود.

gallery_nrm_1418932640-finger

– اگر می خواهید رنگ رژ گونه شما همرنگ رژ لب تان باشد، می توانید از رژ لب روی گونه هایتان استفاده کنید و با انگشت آن را روی گونه هایتان پخش کنید.

gallery_nrm_1418934071-lipstickblush

– اگر رژ گونه ای دارید که شکسته ولی رنگ آن را دوست دارید می توانید با اضافه کردن کمی مرطوب کننده یا روغن نارگیل آن را تبدیل به رژ لب کرده و با بورس یا پنبه روی لب هایتان استفاده کنید.

gallery_nrm_1418933951-shadow-lip

– می توانید از کانسیلر های آرایشی برای مات کردن رنگ رژ لب استفاده کنید.

gallery_nrm_1418932918-brush-gloss-lip

– برای آنکه رژ لب شما ماندگاری بیشتری داشته باشد، قبل از زدن رژ یک عدد دستمال کاغذی را روی لب ها قرار داده و روی آن ها را پنکک بزنید.

gallery_nrm_1418919470-019

– اگر لب های شما لک های قرمز یا رنگی دارد بهتر است برای یکدست نشان دادن رنگ رژ لب، ابتدا روی آن را کانسیلر استفاده کرده و بعد رژ بزنید.

gallery_nrm_1418932584-concealer

– بهتر است رنگ رژ لب را متناسب با پوست تان انتخاب کنید، پوست های روشن بهتر است از رنگ های قرمز استفاده کنند، برای پوست های گندمی رنگ مایه های نارنجی مناسب است و پوست های تیره تر بهتر است از رنگ های کبودتر مثل زرشکی و ..استفاده کنند.

gallery_nrm_1418934123-perfect-red-lip-shade-2

– اگر رژ لب تان شکست می توانید با استفاده از کمی حرارت آن را دوباره وصل کنید.

gallery_nrm_1418933757-burnlipstick

– بهتر است رژ لب را زمانیکه دمای محیط گرم است در یخچال نگهداری کنید تا ذوب نشود.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.cosmopolitan.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *