شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶
اگر می خواهید روابط مستحکم تری با همسرتان داشته باشید، این نکات را فراموش نکنید

اگر می خواهید روابط مستحکم تری با همسرتان داشته باشید، این نکات را فراموش نکنید

اختصاصی چاره چی/ اگرچه عشق لازمه هر رابطه زناشویی سالم و عاشقانه است اما کافی نیست، و هر دو نفر برای حفظ آن و بهبود کیفیت روابط در طول زمان تلاش کنند.

در ادامه به راه هایی برای استحکام روابط زناشویی می پردازیم.

– پذیرش اشتباهات و قدردانی

دو عامل مهمی که نشان می دهند شما همسرتان را دوست دارید این است که زمانیکه دچار اشتباه می شوید آن ها را پذیرفته و عذرخواهی کنید.همچنین سپاسگزار بودن از کارهایی که همسرتان برای شما انجام می دهد، این حس را به او منتقل می کند که شما تمام کارهای مثبت و منفی او را درک می کنید.

– درک پستی و بلندی ها

زمانی که وارد یک زندگی مشترک و طولانی مدت با فردی می شوید باید خودتان را برای مواجهه با هر شرایطی آماده کنید، و به همان اندازه که با همسرتان در شرایط خوب همراهی می کنید، در سختی ها هم همراهش شوید.

– استفاده هوشمندانه از کلمات

نتیجه ی پژوهش های انجام شده نشان می دهد زوج هایی که در صحبت هایشان از ضمیر های جمع مثل ” ما ” استفاده می کنند، در زندگی شان شادتر و آرام تر هستند و رضایت بیشتری در مقایسه با زوج هایی که از ضمیرهای “من” و “تو” استفاده می کنند، از زندگی شان دارند.

– اشتراک تجارب مثبت

نتایج بررسی ها نشان می دهند زوج هایی که رویدادهای مثبت بیشتری را با هم تجربه می کنند، مثل مسافرت های دو نفره و …و آن ها را برای همدیگر یاد آوری می کنند، زندگی شادتری در مقایسه با دیگران دارند.


– تلاش برای شناخت

برای آنکه روابط نزدیک تری با همسرتان داشته باشید باید تلاش کنید تا او را بیشتر بشناسید، انجام فعالیت های مشترکی مثل ورزش کردن، یا دنبال کردن تفریحاتی که همسرتان دوست دارد شما را با اخلاقیات و روحیات او آشنا تر می کند.


– فضا دادن

همه ی ما صمیمیت با همسرمان را دوست داریم اما نمی توانیم مثل سنجاق همیشه به او وصل باشیم، به همان اندازه که یک رابطه نیاز به نزدیکی و صمیمیت دارد، باید هر کدام از شما فضایی را برای تنها ماندن و انجام فعالیت های فردی و یا دوستانه به همراه آشنایان و دوستانتان اختصاص دهید.

– نقش حمایتی

هر دوی شما به لحاظ روحی و جسمی باید از همسرتان حمایت کنید، حمایت عاطفی می تواند به شکل درد و دل کردن و گوش دادن به حرف های او به خصوص در زمانی که ناراحت است، باشد، شما با کمک کردن در کارهای همدیگر، قدردانی و تشکر از کارهایی که همسرتان انجام می دهد هم می توانید از او حمایت کنید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.daringtolivefully.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *