شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶
۱۰ ترفند شگفت انگیز برای اندازه شدن کفش های تنگ

۱۰ ترفند شگفت انگیز برای اندازه شدن کفش های تنگ

فرقی نمی کند مرد باشید یا زن، وقتی یک کفش نو می خرید ممکن است تنگ باشد و پای تان را اذیت کند. در این مطلب با روش های جالب و شگفت انگیزی آشنا می شوید که می توانند مشکل شما را حل کنند.

۱. چسب زخم
استفاده از چسب زخم در این شرایط متداول و معروف است. چسب زخم مرغوبی را برای این کار انتخاب کنید. چسب زخم را در محل دردناک پای تان قرار دهید تا از ایجاد اصطکاک، مالش و تاول بین پای شما و کفش جلوگیری نماید. چسب زخم باید بزرگتر از محدوده اصطکاک باشد و خوب بچسبد و حرکت نکند.
76949_455
۲. پودر تالک
پودر تالک می تواند نیرویی را که از سطح کفش به پای شما وارد می شود را کاهش داده و از اصطکاک جلوگیری کند. کمی پودر تالک را درون کفش و در قسمت دردناک پای خود قرار دهید. اگر جوراب نمی پوشید قبل از استفاده از پودر تالک از خشک بودن پای خود اطمینان حاصل کنید. پودر تالک را وقتی پای تان مرطوب است استفاده نکنید.
76950_417
۳. جوراب ضخیم و گرما
یک جوراب ضخیم پای تان کنید و کفش مورد علاقه و تنگ تان را بپوشید. سپس با یک سشوار کفش خود را گرم کنید. وقتی گرم شد راه بروید تا گرما سرد شود. این کار را در صورت نیاز تکرار کنید. متریال و مواد تشکیل دهنده کفش بازتر و گشادتر می شوند و قابلیت انعطاف آن گسترش یافته و نرم تر می گردند . البته توجه داشته باشید که تنها در صورتی مجاز به انجام این کار هستید که جنس کفش تان طبیعی باشد برای مثال چرم طبیعی باشد.
76958_796
۴. دئودرانت ها
قسمت های جانبی و اطراف پا، پاشنه پا و قسمت انگشتان بیش از هر مکان دیگری دچار آسیب می شوند. برای از بین بردن اصطکاک که بین پا و کفش شما ایجاد می شود مقداری دئودرانت چسبنده را به منطقه مشکل ساز بمالید.
76957_272
۵. کفی طبی سیلیکونی
این کفی های محافظت کننده در داروخانه ها و ارتوپدی ها یافت میشوند و حتی می توانید آن ها را آنلاین سفارش دهید. این کفی های سیلیکونی در شکل ها و اندازه های مختلف در اندازه کامل کف پا، قسمت پاشنه، انگشت و …وجود دارند و شما می توانید بنا به مشکلی که دارید کفی مناسب پای خود را تهیه کنید.
76956_463
۶. یخ
یک بسته پلاستیکی را با آب پر کنید و داخل کفش خود بگذارید. کفش های تان را به مدت یک شب درون فریزر قرار دهید. وقتی صبح کفش را از فریزر درآورید آب یخ زده و کفش هم با یخ زدن آب گشاد تر و باز تر شده است.
76955_669
۷. الکل و کاغذ
الکل را به قسمت تنگ کفش اسپری کنید. قسمت تنگ باید به اندازه کافی از الکل مرطوب شود. یک تکه کاغذ را مچاله کنید و در طول شب درون کفش قرار دهید. هر چقدر کاغذ مچاله شده بیشتری را درون کفش فرو ببرید نتیجه بهتری خواهید گرفت. کاغذ را هنگام صبح بردارید  . کفش را بپوشید تفاوت را احساس خواهید کرد.
76954_614
۸. کرم مرطوب کننده
کرم مرطوب کننده بر روی کفش های چرم جواب می دهد. مقداری کرم مرطوب کننده را در قسمت پاشنه پا و انگشتان قرار دهید. کرم مرطوب کننده کفش چرم شما را نرم می کند و اندازه پای تان می شود.
76953_970
۹. سیب زمینی
با این ترفند می توانید کفش ورزشی خود را بزرگتر کنید. یک تکه سیب زمینی تمیز را درون کفش خود فرو ببرید. خوبی سیب زمینی این است که بو ندارد. بگذارید در طول یک شب سیب زمینی درون آن بماند. وقتی سیب زمینی را خواستید از کفش بیرون بیاورید حواس تان باشد که چیزی از تکه های سیب زمینی درون آن باقی نماند، به همین دلیل با یک تکه پارچه مرطوب داخل آن را تمیز کنید.
76952_732
۱۰. کفاش محله تان
این گزینه شاید قابل اعتماد ترین گزینه ممکن باشد. آن ها دستورالعمل های جالبی برای حل مشکل شما دارند و با ابزارهای خاص خودشان مشکل تان را برطرف می کنند. در این حالت شما با خیال آسوده و در حالیکه یک لبخند بر لب دارید با کشف مورد علاقه تان قدم می زنید.
76951_858

منبع: تابناک باتو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *