شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶
پیشنهادهای مفیدی که حالتان را بهتر می کند

پیشنهادهای مفیدی که حالتان را بهتر می کند

اختصاصی چاره چی / همه ی روزها نمی تواند برای ما روزهای خوب و شادی باشند و زمان هایی هم هستند که از زمانیکه از خواب بیدار می شویم، تا شب دچار نا آرامی و اضطراب هستیم.

برای غلبه بر این اضطراب و حس آرامش ما چند پیشنهاد مفید به شما می دهیم.

– همیشه لبخند بزنید ، گاهی اوقات ما لبخند زدن را فراموش می کنیم، حتی داشتن یک لبخند کوچک، هر چند از سر اجبار استرس شما را کمتر می کند.

feelhappy1

– با دوستان ، خانواده یا همسرتان از مشکلاتتان بگویید، این کار شما را آرام کرده و انرژی تان را تخلیه می کند، و شما می توانید از کمک و هم فکری آن ها هم استفاده کنید.

– نتیجه برخی بررسی ها نشان می دهند که بو کردن اجسام خوشبو مثل میوه ها، گل ها و … به شدت می توانند حال شما را خوب کنند.

– خوردن شکلات تلخ به دلیل آنتی اکسیدان زیادی که دارد، گردش خون را به راحتی در رگ های شما به جریان می اندازد و فشار خونتان را پایین می آورد.

feelhappy2

– از خانه بیرون بروید، حتی اگر این بیرون رفتن یک قدم زدن و پیاده روی کوتاه باشد، این کار سطح انرژی شما را بالا برده و با توجه به اینکه در معرض خورشید هستید، نشاط بیشتری پیدا می کنید.

– دویدن هم می تواند با افزایش ترشح اندورفین در بدن شما حال روحی تان را خوب کند.

– مدیتیشن و یوگا می توانند تاثیر فوق العاده ای در روحیه شما بگذارند، حتی اگر نمی خواهید به کلاس این ورزش ها بروید، برای این کار حتی اپلیکیشن های متفاوتی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.تحقیقات نشان داده نتایج انجام مدیتیشن بعد از یک هفته مشخص می شود.

– بررسی ها نشان می دهند اختلال و کمبود خواب باعث می شوند تا شما دید مثبت تان را به مسائل مختلف از دست بدهید، پس اگر کمبود خواب دارید، یک ساعت زودتر بخوابید.

– یاد گرفتن چیزهای جدید حتی اگر گوش دادن به یک کتاب صوتی یا یاد گرفتن نسخه ی جدیدی از غذاها باشد، می تواند حالتان را خوب کند.

twenty20_6511837c-df7c-456f-ae4b-cdfd417b845c

feelhappy4

– تحقیقات نشان داده حتی آواز خواندن در خانه هم می تواند سطح هورمون اندورفین را بالا برده و استرس را کاهش دهد.

– شستن دست ها و صورت با آب خنک در طول روز می تواند حال شما را بهتر کند.

feelhappy6

– به خودتان احترام بگذارید و چیزهایی را که دوست دارید برای خودتان فراهم کنید، اگر گل، عطر، شمع و .. دوست دارید و آن ها می توانند حالتان را بهتر کنند، حتما برای خودتان تهیه کنید.

feelhappy5

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.purewow.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *