پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶
٧ راهکار سلامتی برای کاهش وزن سریع

٧ راهکار سلامتی برای کاهش وزن سریع

برای خیلی از ما که در زندگی کم تحرک امروز دچار اضافه وزن هستیم کاهش سریع وزن یک ایده آل جدی و لذت بخش است. این که بتوانیم در بازه زمانی بسیار کمی وزن مان را کم کنیم کار بسیار دشواری است. در این مطلب به نکاتی اشاره شده است که بتوانید سریع وزن تان را کم کنید.

 

۱- چای سبز بنوشید
تحقیقات اخیر نشان داده اند که نوشیدن چای سبز به مقدار سه استکان در روز میتواند تا ۷۰ کالری اضافه در ۲۴ ساعت از بدن شما مصرف کند. با یک حساب ساده در میابیم که اگر به مدت یک سال چای سبز را در رژیم غذایی خود داشته باشید، تا ۳/۵ کیلوگرم بدون هیچ گونه ورزش و رژیم سخت وزن کم خواهید کرد. به طور کلی پیشنهاد می کنیم چای سبز را جایگزین مصرف چای سیاه خودمانی کنید.ضرر نخواهید کرد!!!

۲- آهن مصرف کنید
در صورتی که تاثیر آهن را در بدن نمیدانید توالی زیر را دنبال کنید. بدن انسان در صورتی وزن کم می کند و کالری از دست می دهد که گرم شده باشد. دمای بدن در صورتی بالا می رود که گردش خون بالا برود. بالارفتن سرعت گردش خون در گرو وجود اکسیژن کافی در خون است. آهن وظیفه انتقال اکسیژن در خون را دارد! پس با این نتیجه گیری سرعت کاهش وزن رابطه مستقیم با میزان آهن در خون دارد. گوشت قرمز و سبزیجات به خصوص اسفناج منبعی غنی از آهن هستند.

۳-نمک را حذف کنید
تاثیر سدیم یا نمک طعام در آب بدن، باعث ورم کردن و چاق نشان دادن صورت و بدن شما خواهد شد. اگرچه بر اساس سازمان های سلامت در سراسر جهان ۲۴۰۰ میلی گرم سدیم (یا یک قاشق غذاخوری) اندازه استاندارد مصرف نمک در طول روز است، اگرچه با اندازه گیری های این سازمان مصرف نمک در بیشتر خانه ها بیشتر از دوبرابر این مقدار است. پس از همین امروز با این فاجعه مبارزه کرده و حواس تان به میزان مصرف سدیم روزانه خود باشد. از میان وعده های پر نمک مانند چیپس به شدت خودداری کنید.

۴- وزرش را شروع کنید
احتمالا تصمیم بر کاهش وزن گرفته اید. چه امروز یا چه هفته آینده یا سال دیگر بالاخره باید ورزش و تحرک را آغاز کنید. جدا از این که در چه سنی هستید، همیشه فعالیت هایی متناسب با سن خود پیدا خواهید کرد که گردش خون بدن شما را بالا ببرد. ضمنا این تصور که برای آب شدن چربی های اضافه بدن بایستی حرکات سنگین و فشرده انجام داد کاملا غلط است و گردش خون در بدن حتی با حرکات نرمشی و کششی نیز افرایش پیدا کرده و کمک بسیاری به لاغر تر شدن شما خواهد کرد.

۵- فلفل و ادویه را به هر چیزی اضافه کنید
بر اساس مشاهدات اخیر دانشمندان، خوردن فلفل تند می تواند تا حد به سزایی متابولیسم بدن را بالا برده و سرعت از دست دادن کالری را افزایش دهد. علاوه بر این خوردن غذا به همراه فلفل تند و ادویه باعث کم شدن اشتهای شما شده که به طور کلی شما را از خوردن غذا بیش از حد باز می دارد. پس اصولا با اضافه کردن ادویه تند با یک تیر دونشان زده اید.

۶- خواب، خواب، خواب
بگذارید این مطلب را با ذکر یک اصل در علم تربیت بدنی توضیح دهیم. یکی از اصول افزایش یا کاهش وزن مثلث بدن است. این مثلث که زوایای آن خواب، خوراک و ورزش است تاکید ویژه ای بر این سه عمل دارد. در صورتی که هر یک از آن ها کامل و به درستی انجام نشوند احتمالا به هدف ایده آل خود نخواهید رسید. خواب همانند دکمه ریست کامپیوتر در بدن انسان عمل کرده و در آن کاتابولیسم ( رساندن مواد معدنی و مورد نیاز به ارگان های مختلف) اتفاق می افتد پس هر چه مقدار و کیفیت خواب شما بیشتر باشد قطعا سریع تر به مقصود خود خواهید رسید. این گمان غلط که هرچه خواب کمتر داشته باشید وزن تان بیشتر کاهش پیدا می کند را کنار بگذارید زیرا ماجرا دقیقا عکس این است.

۷- آب کافی
در صورتی که آب کافی به بدن شما برسد عملیات سوزاندن کالری بسیار سریعتر طی شده و سریع تر به نتیجه خواهید رسید. ۸ لیوان آب در روز برای یک انسان بالغ لازم و کافی است. سعی کنید این مقدار را هر روز به بدن خود برسانید.

نکته مهم
روش های گفته شده در بالا زمانی که به صورت گروهی انجام شوند قطعا تاثیر سریع بسزایی در لاغری شما خواهد داشت به طوری که اگر صبح این برنامه را شروع کنید حتما آخر شب نتیجه آن روز را حس خواهید کرد.

چند ترفند برای بالابردن سرعت لاغری

صبحانه با میزان پروتئین بالا میل کنید. در این صورت در طول روز کمتر گرسنه می شوید.

نیم ساعت قبل از وعده غذایی آب مصرف کنید تا سرعت کاهش وزن شما در طول کاهش وزن ۴۴ درصد افزایش یابد.

غذای خود را آهسته میل کنید. در این حالت زودتر احساس سیری کرده و مدت بیشتری سیر خواهید ماند.

بشقاب کوچک تر استفاده کنید. تحقیقات نشان می دهند خوردن در بشقاب کوچک شخص را متقاعد به کمتر خوردن غذا میکند.

همچنین در صورتی که می توانید غذای خود را با چنگال میل کنید تا زود تر سیر شوید.

منبع: هاوکن یو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *