جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
چجوری از امروز برای سفر در تعطیلات عید پس انداز کنید؟

چجوری از امروز برای سفر در تعطیلات عید پس انداز کنید؟

سفر کردن و دیدن شهرها و کشورهای مختلف آرزوی خیلی از ما است. اما هر بار که شرایطی پیش می آید تا به سفرهای آرزوهامون برسیم، نگاهی به جیب هامون می اندازیم و با صحنه دلنشینی مواجه نمی شویم. همین می شود که این اتفاق به ماه ها و حتی سال های بعد موکول می شود، به امید روزی که “پولدار” شده باشیم و دیگر هیچ نگرانی ای برای هزینه ها وجود نداشته باشد. چیزی که باید پذیرفت این است که این شرایط غیر ممکن نیست، اما خیلی به ندرت اتفاق می افتد. در مدتی که هنوز به اون نقطه از درآمد نرسیدیم، باید با عمر و جوونی مون چه کنیم؟

خیلی از آدم هایی که کلی از شهرها و کشورهای دنیا را دیدن، آدم های ثروتمندی نبودند، اما کنار گذاشتن پول برای سفرهای خود، از اولیت های زندگی آن ها بوده است.
راهکار های کاربردی
اگر همه ما منطقی به این قضیه نگاه کنیم، می بینیم خیلی از خرج ها و هزینه هایی که در طول روز برای اتفاقات زندگی شهری می پردازیم را می توانیم برای یک سفر بی کم و کاست و ایده آل که قراره در آینده داشته باشیم کنار بگذاریم.
مثلا به جای هزینه کردن برای یه وعده غذای فست فود، از خونه با خودتون غذا بیاورید.
به جای گرفتن آژانس برای رسیدن به مقصد، از وسایل نقلیه ی عمومی استفاده کنید.
بعد، پولی که برای این موارد در نظر گرفته بودین را برای سفر بعدی کنار بگذارید.

چگونه پس انداز کنیم؟
برای این کار به شما توصیه می کنیم یک شیشه مربا، جعبه، یا هر چیزی که همیشه جلوی چشم باشد را در نظر بگیرید و پول های خود را در ان جعبه یا شیشه نگهداری کنید.
این کار باعث می شود انگیزه شما برای سفر بعدی همیشه سر جایش باشد و برای هدف خود بیشتر تلاش کنید. با هر بار رد شدن از کنار این شیشه، کمی از پول خرد های خود  را حتی در حد یکی دو هزار تومان  داخل آن بگذارید.
این مبلغی نیست که در زندگی روزمره شما تاثیر خاصی بگذارد، اما بعد از یک مدت می بینید کلی پول برای سفر هیجان انگیز بعدی جمع کردید.
مرحله ی بعدی می شود پیدا کردن یک تور معتبر و دلخواه، یا دعوت کردن دوستان یا فامیل برای رفتن به سفر دسته جمعی!

جمع کردن پول برای سفر و داشتن زندگی دلخواه، کار سختی نیست و کافیست که به این هدف اهمیت و اولویت بدهیم.

 

منبع: گردالی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *