شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶
قبل از ۳۰ سالگی تان این کارها را انجام دهید

قبل از ۳۰ سالگی تان این کارها را انجام دهید

اختصاصی چاره چی/ دهه دوم زندگی از عمر هرکس، از حساس ترین دوره هایی است که در کنار لذت بردن از اتفاقات جدید مثل تحصیل، ازدواج، پیدا کردن کار و …، برای آینده هم برنامه ریزی می کند.

بهتر است قبل از ورود به ۳۰ سالگی، چیزهایی را یاد بگیرید که شما را برای بعد از این دوران آماده تر می کند.

-مسافرت خارج از کشور

اگر تا به امروز مسافرت هایی داخل کشور رفته اید، الان زمان آن است که زیبایی ها و جاذبه های جهانی را هم ببینید.پس تا جاییکه می توانید سفر کنید تا تجارب خوبی به دست آورید.

-ارتباط بیشتر با دوستان

بهتر است تا دیر نشده و در آینده حسرت گذشته را نخورده اید، روابطتان را با دوستانتان بیشتر کنید، وقت بیشتری با آن ها بگذارید و به تفریحات دسته جمعی بروید.


-ارزش قائل بودن برای خود

سعی کنید ارزش بیشتری برای خودتان و آنچه دوست دارید و می خواهید انجام دهید قائل شوید، از ریسک کردن نترسید و به استقبال خطر بروید .

-یافتن شغل مناسب

دوران قبل از ۳۰ سالگی زمان شناخت توانایی ها و مهارت های شما است تا آن ها را پرورش دهید و بتوانید متناسب با آن ها شغل مورد نظرتان را پیدا کنید. شما جوان هستید و اگر شکست بخورید هیچ گاه از مسیرتان عقب نمی افتید.

-تجربه تنهایی

گاهی نیاز پیدا می کنید تا تنهایی به سفر بروید یا مدت زمانی را تنها باشید تا بتوانید برای آینده و زندگی تان تصمیمات جدی بگیرید.

-سرمایه گذاری

برای آنکه برنامه ریزی برای آینده تان داشته باشید، باید از هزینه های اضافی پرهیز کنید ، بهترین زمان برای پس انداز و رشد مهارت های سرمایه گذاری قبل از ۳۰ سالگی است.

-شناخت هویت

زمان بیشتری برای شناسایی خودتان، توانایی ها و علایقتان بگذارید.خودتان را مسئول سرنوشت آینده تان بدانید، برای آن برنامه ریزی کرده و نسبت به آن بی خیال نباشید.

-استقلال

اگر تا امروز به فامیل، پدر ، مادر یا دوستی وابستگی احساسی یا مالی داشته اید، یا برای انجام کوچکترین کارها دست به دامن دیگران می شدید، بهتر است از این به بعد مستقل بودن را تمرین کنید تا قدرت بیشتری پیدا کنید.


-کنار گذاشتن افراد منفی

اگر می خواهید پیشرفت کنید و دائما درجا نزنید باید افراد منفی را از زندگی تان دور کنید و جای آن ها را با افرادی که نگرش مثبتی دارند و باعث می شوند شما احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید، پر کنید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.rawper.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *