پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
این توصیه ها شما را به فردی قابل احترام در محل کار تبدیل می کند!

این توصیه ها شما را به فردی قابل احترام در محل کار تبدیل می کند!

اختصاصی چاره چی / همه ما از اینکه مورد احترام دیگران باشیم لذت می بریم و به دنبال به دست آوردن آن در روابط و گروه های اجتماعی مختلفمان هستیم.

برای آنکه متناسب با شان و جایگاه خودتان در محل کار مورد احترام همکاران دیگر قرار بگیرید توجه به نکات زیر ضروری است.

۱- نشان دادن اعتماد به نفس

اینکه علاقه تان را به انجام کارهای روزانه به همکاران و مدیرانتان نشان دهید، شما را فردی با اعتماد به نفس بالا نشان می دهد که فقط از ترس از دست دادن جایگاه و یا مسائل مالی، کار نمی کند.بهتر است اهدافی را هم برای خودتان مشخص کنید .

۲- انجام وظایف در موعد مقرر

زمانیکه شما وظایف و کارهایتان را سر زمانی که باید تحویل دهید انجام دهید، شما تبدیل به فردی مسئولیت پذیر و قابل اعتماد نزد همکاران خود خواهید شد که احترام زیادی را به خاطر این موضوع برایتان قائل هستند.پس اگر زمان شما برای انجام کاری کم است، بخواهید که زمان بیشتری را برایتان در نظر بگیرند تا بدقول نشوید.

۳- تواضع

شما می توانید در عین آنکه فردی با اعتماد به نفس هستید، عیب ها و انتقاداتی را که دیگران از شما می کنند را بپذیرید و برای اصلاح آن ها اقدام کنید.این کار موجب می شود تا شما تبدیل به فردی قدرتمند و در عین حال انعطاف پذیر شوید.

۴- صبر

زمانی همکارانتان به شما احترام می گذارند و برای حل مشکلاتشان به سراغ شما می آیند که از شما برخورد صمیمانه ای توام با صبر و تحمل ببینند، پس اگر برخی از همکاران شما توانایی انجام برخی از کارها را ندارند یا نتوانسته اند از عهده ی آن ها به خوبی بربیایند کمی صبر داشته باشید و اجازه دهید آن ها توانایی شان را در آینده به شما نشان دهند.

۵- احترام متقابل

حتی اگر با کسی که به او علاقه ندارید در ارتباط کاری هستید، باید به او احترام بگذارید.ممکن است همین فرد در آینده جایگاهی بالاتر از شما پیدا کند که برای کارهایتان به او نیاز پیدا کنید.

۶- توجه نکردن به شایعات

زمانیکه شما باعث انتشار شایعات در اداره می شوید همه فکر می کنند که شما از مشکلات دیگران خوشحال می شوید و شما را فردی غیر قابل اعتماد دانسته و دیگر حرف هایشان را به شما نمی زنند و این موضوع باعث می شود دیگر احترام سابق را نداشته باشید.

۷- مرتب بودن

سعی کنید با لباس مرتب و تمیز به محل کار بروید و میز و وسایل کارتان مرتب باشد ، این کار تصور خوبی را از شما در دیگران بوجود می آورد.

۸- حرفه ای بودن

حتی اگر در محیط های غیر رسمی و مهمانی ای به همراه همکاران و مدیرانتان دعوت شده اید، سعی کنید با رفتار محترمانه تان، جایگاه رسمی و حرفه ای تان را از دست ندهید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.entrepreneur.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *