شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶
چگونه بفهمیم سگمان تب دارد؟

چگونه بفهمیم سگمان تب دارد؟

اختصاصی چاره چی / با سرد شدن هوا احتمال تب و سرماخوردگی سگ ها هم وجود دارد اما با توجه به اینکه آن ها نمی توانند درد خودشان را نشان دهند، شما با شناسایی علائمی می توانید تب و بیماری آن ها را شناسایی کنید.

سگ ها زمانی که تب دارند علاقه زیادی به محیط های گرم و استراحت بیشتر دارند، در این مطلب نشانه های تشخیص تب در سگ ها را معرفی می کنیم.

– در مرحله اول باید به خاطر داشته باشید که سگ ها هم مثل حیوانات دیگر با استفاده از موی بدن و چربی زیر پوست شان می توانند در مقابل سرما مقاومت کنند اما تنها این ها برای مراقبت از آن ها کافی نیستند.

img_1764_ins_7838_600

همه ی انواع سگ ها موهای ضخیمی روی بدنشان ندارند و بسیاری از آن ها پوست نازک و موهای کوتاهی دارند که در مقابل سرما به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

– برای تشخیص تب، باید به رفتار سگ ها توجه کنید به خصوص زمانیکه او را به خارج از خانه که محیطی سردتر است می برید.این نشانه ها می تواند علائم تب باشد.

* لرزیدن : اگر به خارج از خانه رفتید و حتی برای مدت کوتاه ، بدن او شروع به لرزش کرد، این می تواند نشانه ی دمای بالای بدن او باشد و بهتر است در معرض بادهای سرد قرار نگیرد.

* وضعیت خواب : اگر احساس کردید او همیشه بی حال است و ضعف دارد یا دائما می خوابد و حالت خواب آلودگی دارد، احتمالا دچار تب شده است.

img_1764_ins_7837_600

* نفس های کوتاه : یکی دیگر از علائم سرماخوردگی و تب در سگ ها تنفس کوتاه است.

* کم تحرکی : شما می توانید بیماری را از روی کاهش سرعت سگ ها و بی تحرکی شان متوجه شوید.عضلات آن ها هنگام بیماری سفت شده و به سختی می توانند حرکت کنند.

* خشک شدن پوست : اگر اطراف بینی سگ دچار خشکی شده یا پوست خیلی خشکی دارد به این علت است که بدن او تعادل گرمایی ندارد.

گاهی اوقات به خصوص در بین سگ های کوچک، عطسه و سکسکه کردن هم می تواند نشانه ی تب و سرماخوردگی باشد.بهتر است فضای خانه را گرمتر نگه دارید و اجازه دهید او بیشتر بخوابد.

img_1764_ins_7840_600

بهتر است در این زمان از مواد غذایی مناسب، مایعات و غذاهایی با کالری و انرژی بالاتر استفاده کند تا بدنش توان مقابله با بیماری را داشته باشد.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.onehowto.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *