پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶
کارهای ممنوعه در هواپیما که نباید انجام دهید!

کارهای ممنوعه در هواپیما که نباید انجام دهید!

سفر با هواپیما برای بسیاری از افراد استرس آور و نگران کننده است اگر این سفر با مریضی و حال بد همراه باشد استرس و فشار سفر را بیشتر می کند. در این مطلب به نکاتی اشاره شده است که نباید در سفر هوایی انجام دهید و باید از آن ها دوری کنید.

با پای برهنه در هواپیما راه نروید!
بعضی افراد تا دستشویی با پای برهنه میروند که اینکار میتواند خطرناک باشد. ممکن است لیوان شکسته ای روی زمین باشد. همچنین زمین هواپیما پر از جرم است.

64117_553

برای نوشیدنی های تان یخ نخواهید
تحقیقی در سال ۲۰۰۴ نشان داد که از ۳۲۷ ذخیره ی آب هوایی، فقط ۱۵درصد استانداردهای سلامت را دارند. حالا دیگر آب هواپیما از داخل منبع نیست و مشکلی ندارد ولی یخ ها هنوز از همانجا تامین میشوند که دارای میکروب هستند. ترجیحا در هواپیما از بطری آب بخورید.

64118_138

تمام طول پرواز را روی صندلی تان ننشینید
در نشستن طولانی مدت ریسک لخته شدن خون در پا خیلی زیاد است، پس بلند شوید و کمی قدم بزنید یا حرکات کششی انجام دهید. لباس تنگ هم نپوشید تا جریان خونتان عادی باشد. مهم ترین چیز اینست که پایتان را هر یک ساعت کمی تکان دهید.

64119_578

از لنز تماسی استفاده نکنید
اگر می توانید در طول پرواز به جای لنز، عینک بزنید. هوای داخل هواپیما خیلی خشک است و میتواند چشم تان را تحریک کند. همچنین خوابیدن با لنز ممکن است برای تان مشکل ایجاد کند.

64120_173

دریچه ی هوای بالای سرتان را نبندید
اگر سردتان می شود بهتر است ژاکتی دورتان بپیچید تا دریچه را ببندید. این گردش هوا باعث کشته شدن میکروب ها قبل از رسیدن به بدن شما می شود.

64121_706

اگر غذای تان روی میز افتاد نخورید
میز غذای جلوی تان استریلیزه نیست و معمولا روزی یک بار شسته می شوند و افراد برای هرکاری از آن ها استفاده می کنند، پس زیاد روی تمیزی شان حساب نکنید.

64122_143

از پتوها استفاده نکنید
پتوها و بالشی که در هواپیما در اختیارتان قرار می دهند به خوبی تمیز نمی شوند. این ها محل مناسبی برای تجمع شپش و میکروب هستند پس ازشان استفاده نکنید.

64123_944

آب نوشیدن را فراموش نکنید!
مهم ترین چیز در طول پرواز نوشیدن آب است. پس حتما تا جایی که میتوانید آب بخورید.

64124_763

چای و قهوه را فراموش کنید
ترجیحا نباید از آب منبع هواپیما استفاده کنید و به همان بطری آب تان قانع باشید. نکته ی دیگر این که قهوه باعث کم شدن آب بدن تان می شود و این در طول پرواز خوب نیست.

64125_387

به دکمه ی سیفون توالت دست نزنید
دستشویی ها هم مکان مناسبی برای تجمع میکروب هستند، پس دستهای تان را به خوبی بشویید و از یک دستمال توالت برای فشار دکمه ی سیفون استفاده کنید.

64126_123

سرتان را برای خواب به پنجره تکیه ندهید
افراد زیادی این کار را پیش از شما انجام داده اند و ممکن است عطسه، سرفه یا خمیازه به سمت پنجره کرده باشند. این پنجره ها می توانند پراز میکروب باشند.

64127_123

اگر حال تان خوب نیست، حتما به مهماندار بگویید
مهمانداران برای شرایط اضطراری پزشکی آموزش دیده اند و می توانند خیلی از موارد را کنترل کنند. آن ها به طور کامل آموزش دیده اند پس هر مشکلی که داشتید حتما با آن ها درمیان بگذارید.

64129_654

 

منبع: بهترین ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *