پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
چجوری یک روزه وام بگیرید؟

چجوری یک روزه وام بگیرید؟

بسیار پیش می آید که نیاز به وام دارید اما وام گرفتن از بانک پروسه ای طولانی مدت است که پیچیدگی های زیادی هم دارد. معمولا باید چندین نفر ضامن و سند داشته باشید و مدت ها در صف انتظار بمانید. یکی از مشکلات رایج در این مسیر این است که معمولا هر کسی در خانواده یا آشنایان خود کارمند دولتی ندارد یا آن کارمند تمایلی به ضمانت وام ندارد و از عواقب آن هراس دارد. در این چگونه با بانکی آشنا می شویم که می توانید یک روزه به وام برسید.

278336596769936

۱- بانک گارگشایی تلاش کرده است که روند وام گرفتن را کوتاه تر کند و مشکلات آن را برطرف کند. در این راستا یکی از بزرگ ترین مشکلات را که وجود ضامن کارمند دولتی بوده است را با ابتکاری متفاوت حل کرده است. این بانک با تبدیل ضامن شخصی به ضامن مالی تا حد زیادی سعی در حل مشکل داشته است.

۲- اولین شرط گرفتن وام، افتتاح حساب در بانک کارگشایی و سپرده کردن مقداری طلا به عنوان ضامن در روز گرفتن وام نزد بانک است. پس اگر مقداری طلا در خانه دارید می توانید به گرفتن وام از این بانک امیدوار باشید. در این بانک شما بسته به مبلغ درخواستی وام مقداری طلا را نزد بانک به امانت می گذارید، در پایان سال مبلغ وام و سود آن را به بانک پرداخت می کنید و طلای ضامن را بازپس می گیرید.

۳ – برای گرفتن وام از این بانک دو مسیر وجود دارد.

۴ – رایج ترین نوع وام در این بانک وام های یک میلیونی است. در این بانک هر فرد می تواند با سپرده کردن صد گرم طلا، یک میلیون پول در همان روز وام بگیرد. در پایان سال سود وام ۱۱ درصد محاسبه می شود. از مزیت این نوع وام سرعت اعطا ی وام نسبت به سایر بانک ها و سود پایین تر آن است. از معایب آن مقدار بالای طلای ضامن است. در این طرح، برای گرفتن ده میلیون وام به حدودا یک کیلو طلا نیاز دارید!

۵- از آنجایی که هر کسی یک کیلو طلا در خانه ندارد و مشکل اغلب افراد هم با یک میلیون وام رفع نمی شود، این بانک طرح دیگری را هم ارائه کرده است. در این روش می توانید با سپرده کردن ۱۸۰ گرم طلا، ده میلیون وام بگیرید. با این تفاوت که سود آن ۲۲ درصد محاسبه می شود. مزیت آن سپرده کردن مقدار طلای کمتر در ازای مبلغ وام بیشتر است. احتمالا جور کردن ۱۸۰ گرم طلا راحت تر از یافتن چندین کارمند دولتی و سند است. از معایب آن البته سود بالای وام است. البته هر چند سود وام روش دوم دو برابر روش اول است، اما این سود تقریبا معدل وام گرفتن از بانک های دیگر است. با این مزیت که شما در همان روز مراجعه به بانک یا حداکثر یک روز بعد به وام خود می رسید و نیازی به صبر کردن در صف انتظار اعطای وام در سایر بانک ها نیست.

۶- در صورت عدم توانایی در بازپرداخت سر سال می توانید وام خود را به مدت یک سال دیگر نیز تمدید کنید.

نکات و هشدارها

این بانک شمش، سکه، تاج و طلاهای نامتعارف را به عنوان گرو قبول نمی کند. ملاک تنها طلای ۱۸ عیار ساخته شده است.

در صورتی که در طی دو یا سه سال، بسته به نوع وام و سود آن، قادر به بازپرداخت وام خود نباشید بانک اختیار حراج طلای شما را در ازای طلب خود دارد. پس تنها در صورتی به این بانک مراجعه کنید و وام بگیرید که از بازپرداخت آن اطمینان دارید. در غیر این صورت نزدیک به دو تا ده برابر مبلغ وام ضرر خواهید کرد.

منبع: چگونه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *