پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶
چگونه مصرف سوخت ماشین در زمستان را کاهش دهیم؟

چگونه مصرف سوخت ماشین در زمستان را کاهش دهیم؟

آیا می دانید مصرف سوخت خودروی شما در فصل زمستان، ۱۰ درصد بیش از حد معمول است؟ زمستان قبل از این که شما متوجه شوید می رسد برای همین دانستن نکاتی در رابطه با کاهش مصرف سوخت در زمستان می تواند به شما در ذخیره کردن مقدار زیادی پول در سفرهای طولانی مدت، کمک کند. این شما و این هم نکاتی در این باره:

چگونه مصرف سوخت را کاهش دهیم؟
خوشبختانه، شما می توانید چند کار ساده انجام دهید تا مصرف سوخت خودروی خود را در هوای سرد کاهش دهید. با این که کار زیادی در رابطه با آیرودینامیک خودروی خود نمی توانید انجام دهید، می توانید مصرف سوخت خودرو را با چک کردن میزان باد تایرها و همین طور اضافه کردن مقداری باد در صورت لزوم، کاهش دهید.

همین طور می توانید از روغن موتورهایی که برای هوای سرد طراحی شده اند استفاده کنید تا اصطکاک موتور خودرو، کاهش یابد. به جای این که در حالت توقف اقدام به گرم کردن خودروی خود کنید، شروع به حرکت کنید. خودرو در این حالت با استفاده از گرمای موتور، بسیار سریع تر گرم می شود.

شما باید سفرهای خود را تا حد امکان، یک تکه کنید. به این معنی که چند سفر را در یک سفر جای داده و دفعات زیادی اقدام به راه اندازی دوباره خودرو نکنید. سعی کنید از سیستم ضدیخ بیش از حدی که لازم است استفاده نکنید. پارک کردن خودرو در پارکینگ باعث می شود خودرو گرم تر بماند و زمان کم تری صرف گرم کردن خودرو شود.

 

منبع: چرخان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *